E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Antimafia Italiane

Etiketim: Antimafia Italiane

Mega-operacion nga antimafia italiane, arrestohen 38 “bosat” e kokainës

Finalizohet një megaoperacion në Kalabri të Italisë me qëllim goditjen e mafias Ndrangheta. Operacioni i këtij mëngjesi, 9 korrik 2018 ka çuar në pranga 38...

FOTO/ Antimafia Italiane: Shqiptarët ‘zotërit’ e drogës në Brindisi. Ja lidhjet...

Drejtoria e Antimafias Italiane (DIA) ka bërë publik raportin e vitit 2017, për hetimet e saj. Për rajonin e Brindisit, DIA krahas klaneve vendase...

Itali, shkatërrohet mafia kineze që trafikonte mallra në Europë, 33 të...

Antimafia Italiane ka ekzekutuar në orët e para të mëngjesit të sotëm një megaoperacion i koduar "China Truck" i cili ka shkatërruar një organizatë...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...