E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Andrea Pirlo

Etiketim: Andrea Pirlo

Pirlo: Nuk do të habiste largimi i Dybala-s, ja çfarë duhet...

Ish-mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo ka folur për të ardhmen e Paulo Dybala-s, duke analizuar dhe momentin e vështirë që po kalon futbollisti argjentinas....

Pirlo mund të luajë sërish futboll, mesfushori merr një ofertë

Andrea Pirlo mund të kthehet të luajë futboll një vit pas tërheqjes së tij nga fushat e blerta. Një klub gjysmë-profesionist australian i ka...

Nga Lampard te Totti, ja emrat e personazheve që do të...

Andrea Pirlo ka vendosur të tërhiqet nga futbolli pak muaj më parë dhe 21 majin e ardhshëm do të zhvillojë ndeshjen e lamtumirës në...

Juventus rikthen Pirlon, por këtë herë jo “magjistarin”

Juventus nënshkruan me Pirlon, por jo me Andrean. Bëhet fjalë për djalin e tij, Nikolo. “Corriere di Torino” raporton se ai do t’i bashkohet...

10 futbollistët e pasur, edhe para se të nisin që të...

Kur një futbollist nënshkruan kontratën e parë profesionale me një klub të madh, ai futet në listët e njerëzve të pasur. Fillimisht një gjë...

Pirlo heq dorë nga pensionimi, luan në Peru?

Andrea Pirlo mund ta luajë edhe një ndeshje më shumë në karrierën e tij, pasi Universitario de Deportes në Peru ka konfirmuar se i...

Pirlo e pranon: Beckhamit i vodha idetë për goditjet e dënimit

Andrea Pirlo e ka pranuar se ia kishte vjedhur David Beckhamit mënyrën se si të ekzekutonte me klas goditjet e dënimit. Ish-mesfushori i Milanit dhe...

VIDEO/ Pirlo futet në fushë për herë të fundit, e pabesueshme...

Andrea Pirlo ka konfirmuar fundin e karrierës. Ndeshja ndaj ekipit të Columbus, ishte e fundit në karrierën e 38-vjeçarit, ndërsa bnw momentin kur Pirlo futet...

Pirlo është bërë baba i binjakëve

Andrea Pirlo është bërë baba i binjakëve. Njoftimin e ka bërë partnerja e tij, Valentina Baldini. Futbollisti italian i ka dy fëmijë nga martesa e...

Andrea Pirlo: Ja kush e meriton ta fitojë ‘Topin e Artë’

Ish-mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo ka dhënë mendimin e tij në lidhje me fituesin për “Topin e Artë”. Në një intervistë për të përditshmen italiane...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...