E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Andi Bushati

Etiketim: Andi Bushati

Andi Bushati: Rama, pelivani i reformës

Në publik Rama ka fituar famën e prijësit të grupit të parë. Ndërsa në kulisa është sjellë si një makiavelist perfekt për të marrë...

Bushati: Rama e quan veten pasardhës i Konicës dhe Skënderbeut

Analisti Andi Bushati, duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit”, u shpreh se kryeministri Edi Rama është duke krijuar një markë ose brand, duke i...

Andi Bushati: Replikë me kolegët që përligjin kryeprokurorin e Ramës

Nga Andi Bushati Duke qenë njëri prej atyre që i është dukur skandaloz guximi i çartur i kësaj mazhorance për të zgjedhur një prokuror vetëm...

Për të kuptuar pak më mirë kulisat e lojës me kryeprokurorin

Nga Andi Bushati Beteja tejet teknike pozitë – opozitë për mënyrën e zëvendësimit të Adriatik Llallës e ka futur publikun e gjerë në një kaos...

Andi Bushati: Farsa qesharake e çiftit Lu -Vlahutin

Nga Andi Bushati Sa herë që vihet në provë thënia se historia kur përsëritet i ngjan një farse, më shumë sesa një tragjedie, po aq...

Sa po i kushton Bashës foto me Trump?

Nga Andi Bushati Nuk ka asnjë dyshim se Edi Rama i ka vënë në resht rilindasit e vet për të përdorur shumat marramendëse të paguara...

Si mund të hiqet kryeprokurori nga duart e Ramës?

Nga Andi Bushati Skadimi i mandatit të Adriatik Llallës duket se ka ndezur një përplasje të re në vend. Nga njëra anë janë socialistët që...

Bushati: Kur një mazhorancë merr gjithë pushtetet, nënshkruan fundin e...

Analisti Andi Bushati ka komentuar situatën politike në studion e News24, duke nisur që nga diskutimet për kryeprokurorin e ri që do të zëvendësojë...

Ben Blushi shfaqet mes kolegëve në media

Ditët e fundit partia LIBRA e Ben Blushti ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike për shkak të debateve mes anëtarëve të saj. Në disa...

Luli foli drejtë, po kush i beson?

Nga Andi Bushati Lulzim Basha ka mbajtur sot një fjalim plot pathos dhe argumente i cili i ftonte të gjitha instucionet ligjzbatuese të vendit dhe...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë verbale...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...