E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Andi Bushati

Etiketim: Andi Bushati

Andi Bushati i përgjigjet Ramës: Materie e biodegraduar…

Pas reagimit të Ylli Rakipit dhe Artur Zhejit ndaj Kryeministrit Edi Rama ka reaguar edhe analisti tjetër Andi Bushati. Me anë të një statusi...

Unë nuk jam me banorët e Unazës së re

Nga Andi Bushati Problemi dhe dhimbja e rreth 2000 banorëve që qeveria ka vendosur t’u prishë në mënyrë harbute shtëpitë po zë një vend të...

Sandër Lleshi si një PPP banale

Nga Andi Bushati - Pavarësisht se u mvesh me petkun hijerëndë të një debati konstitucional, ajo që përplasi Ramën me Metën po rezulton të ketë...

Andi Bushati: Të dhjerë, por tolerantë përballë vorio epiriotëve

Nga Andi Bushati - Le të imagjinojmë për një moment sikur ajo që ngjau sot në Bularat të kishte ndodhur në një qytet sado periferik...

Bushati: Gruevski po shkon në burg për përgjime si të Dakos

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News24, ka deklaruar se ish-kryeministri i Maqedonisë ka përfunduar në burg për përgjime të...

Andi Bushati: Rama po bën show, ja dy goditjet e mëdha...

Sipas analistit Andi Bushati, aksionet e policisë, paketa antishpifje dhe ligji për heqjen e lojërave të fatit, janë të gjitha show i Ramës për...

“Xhisiela, pengu i politikës”/ Sot Bollino përballë Bushatit te ‘Të paekspozuarit”

"Xhisiela, pengu i politikës”, do të jetë tema që do të diskutohet në emisionin “Të Paekspozuarit”, mbrëmjen e sotme. Në studion e gazetarit Ylli Rakipi,...

Andi Bushati: Manipulimi televiziv i Xhisielës

Nga Andi Bushati Ka një serë episodesh nga dy intervistat e Xhisiela Malokut që tregojnë se ajo vetëm fizikisht ishte në studio e “Opinion” dhe “Open”. Fjalët...

Andi Bushati: Xhisielën e kemi përdhunuar të gjithë në grup

Nga Andi Bushati Torturat makabre mbi trupin e 25 vjeçares Xhisiela Maloku nuk janë të rënda, vetëm për përdhunimin sitematik, cigaret e fikura në kofshë,...

“Të Paekspozuarit”, së shpejti në televizionin “News 24”

“Të Paekspozuarit”, një nga emisionet më të ndjekura në median televizive shqiptare rikthehet në televizionin "News 24". Emisioni i drejtuar nga gazetari Ylli Rakipi...

EDITORIAL

Opozita: Protesta popullore deri në rrëzimin e Ramës

Drejtuesit e partive opozitare vendosën mbrëmjen e sotme që të nisin protestat mbarëpopullore për rrëzimin e qeverisë...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...