E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Andi Bushati

Etiketim: Andi Bushati

“Sekspërgjimi” dhe feministet e shtirura që mbrojtën Ermirën

"Prandaj dhe fallciteti i vajzave trendy të Tiranës dhe i atyre meshkujve që u shkojnë nga pas, për ta shndërruar atë në kauzë të...

Hipokrizia e kritikëve “të pavarur” të protestës

"Nëse është e pranueshme, apo jo, praktika e “arkitektëve të huaj” të katapultuar nga Rama, që po ndryshojnë sipas orekseve të tij, çdo cep...

Bombat e ISIS edhe në Tiranë?

"Paradoksalisht, klasa politike dhe qeveritë e njëpasnjëshme që i propogandojnë ato, në fakt, pa vetëdije, janë aletatët kryesorë të prodhimit të elementëve radikalë, që...

Sa shpejt e plaku Blushi Ramën

"Fjalimi i Edi Ramës mu duk si ai i zogut vetmitar (që nuk i prek as thembrat makineria e baltës) që qëndron aq lart...

Mediat që urren Edi Rama

"Jo më kot ai flet për makinerinë e baltës që nxin portretin e tij prej reformisti. Edi Rama, me aftësinë e një mjeshtri të propagandës,...

Për çfarë vlen klithma e Blushit

"Duke e shndërruar PS në një parti të njëshit, Edi Rama po i heq shqipëtarëve mundësinë e një zgjedhjeje reale. Pikërisht për këtë, klithma e...

Prova që Rama punoi kundër Metës

"Kjo është e qartë. Ata që i kërkuan Clifford Chance pastrimin e Metës sot, janë të njëjtët që i përdorën materialet e kësaj studioje...

Një muhabet mes kolegësh: Berisha, Mero, Fevziu, Koli, Bushati

Nga Lorenc Vangjeli Kanë qenë gjithëherë në konflikt, por përfundimi i këtij konflikti kanë qenë gjithëherë i ditur. Edhe pse me beteja të humbura herë-herë,...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

Andi Bushati sulmon Edi Ramën e Aleksander Frangaj për “Laguna Blu”....

    Gazetari Andi Bushati ka bërë këto ditë disa reagime lidhur me zaptimin e paligjshëm që i është bërë mjediseve sportive të "Laguna Blu" në...

EDITORIAL

Edi Rama për gazetën italiane “Corriere della Sera”: Nuk jap dorëheqje!

Kryeministri Edi Rama ka folur për gazetën kryesore italiane "Corriere della Sera", ku ka thënë prerë se...

FORUM

Shigjetari i së shtunës është lule (për shqiptarët që u vjen turp prej dhunës)

Nga Enkel Demi Në lajmet e së djelës në Sky TG24, TGCOM 24 apo Canale 5 lajmi i dytë...

Dialogu Kosovë-Serbi po rikthehet në binarët e duhur

Prof.Lisen Bashkurti Kosova po tregohet e hapur, e angazhuar dhe plotësisht e vullnetshme për të vijuar dialogun me...