E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Andi Bushati

Etiketim: Andi Bushati

Hipokrizia e kritikëve “të pavarur” të protestës

"Nëse është e pranueshme, apo jo, praktika e “arkitektëve të huaj” të katapultuar nga Rama, që po ndryshojnë sipas orekseve të tij, çdo cep...

Bombat e ISIS edhe në Tiranë?

"Paradoksalisht, klasa politike dhe qeveritë e njëpasnjëshme që i propogandojnë ato, në fakt, pa vetëdije, janë aletatët kryesorë të prodhimit të elementëve radikalë, që...

Sa shpejt e plaku Blushi Ramën

"Fjalimi i Edi Ramës mu duk si ai i zogut vetmitar (që nuk i prek as thembrat makineria e baltës) që qëndron aq lart...

Mediat që urren Edi Rama

"Jo më kot ai flet për makinerinë e baltës që nxin portretin e tij prej reformisti. Edi Rama, me aftësinë e një mjeshtri të propagandës,...

Për çfarë vlen klithma e Blushit

"Duke e shndërruar PS në një parti të njëshit, Edi Rama po i heq shqipëtarëve mundësinë e një zgjedhjeje reale. Pikërisht për këtë, klithma e...

Prova që Rama punoi kundër Metës

"Kjo është e qartë. Ata që i kërkuan Clifford Chance pastrimin e Metës sot, janë të njëjtët që i përdorën materialet e kësaj studioje...

Një muhabet mes kolegësh: Berisha, Mero, Fevziu, Koli, Bushati

Nga Lorenc Vangjeli Kanë qenë gjithëherë në konflikt, por përfundimi i këtij konflikti kanë qenë gjithëherë i ditur. Edhe pse me beteja të humbura herë-herë,...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

Andi Bushati sulmon Edi Ramën e Aleksander Frangaj për “Laguna Blu”....

    Gazetari Andi Bushati ka bërë këto ditë disa reagime lidhur me zaptimin e paligjshëm që i është bërë mjediseve sportive të "Laguna Blu" në...

“KOHA JONE”,ndër 24 vitet e saj,nëpërmjet fotove

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...