E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Andi Bushati

Etiketim: Andi Bushati

Gazeta “Koha Jone ” 30 Prill 2016

Reagon Rama: Gazetarët luajtën teatër. Ishte mbledhja e KKT, jo dëgjesë...

Kryeministri Edi Rama reagoi sot lidhur me incidentin e ndodhur me gazetarët dhe shoqërinë civile gjatë prezantimit të projektit për stadiumin. Në një postim...

Andi Bejtja: Dëgjoni Lubonjën dhe Berishën

Analisti Andi Bejtja ka reaguar me një status në Facebook pas ndalimit që disa roje private dhe Garda e Republikës i bëri gazetarëve Fatos...

Garda dhunon Rakipin,Lubonjën, Bushatin, Bojaxhi të hyjnë tek Rama

Në momentin qe po fliste Edi Rama ne hotel Tirana per projektin e stadiumit kombetar te futbollit kane shkuar per te hyre si gazetarë...

Pse “dosja Shullazi” fajëson qeverinë

"Ato dëshmojnë se njerëzit që refuzojnë të dëshmojnë përpara hetuesve, policisë dhe prokurorëve, kanë frikë. Ata nuk kanë as besimin më minimal tek shteti...

Rreziku i gjykimit të islamistëve

"Mes argumenteve të akuzës mund të gjesh edhe shprehje si; “Shtetarët tanë janë këlyshë të perëndimit”. Dhe këto nuk janë elementë të shkëputur. Ato...

“Sekspërgjimi” dhe feministet e shtirura që mbrojtën Ermirën

"Prandaj dhe fallciteti i vajzave trendy të Tiranës dhe i atyre meshkujve që u shkojnë nga pas, për ta shndërruar atë në kauzë të...

Hipokrizia e kritikëve “të pavarur” të protestës

"Nëse është e pranueshme, apo jo, praktika e “arkitektëve të huaj” të katapultuar nga Rama, që po ndryshojnë sipas orekseve të tij, çdo cep...

Bombat e ISIS edhe në Tiranë?

"Paradoksalisht, klasa politike dhe qeveritë e njëpasnjëshme që i propogandojnë ato, në fakt, pa vetëdije, janë aletatët kryesorë të prodhimit të elementëve radikalë, që...

Sa shpejt e plaku Blushi Ramën

"Fjalimi i Edi Ramës mu duk si ai i zogut vetmitar (që nuk i prek as thembrat makineria e baltës) që qëndron aq lart...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...