E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Andi Bushati

Etiketim: Andi Bushati

Sandër Lleshi si një PPP banale

Nga Andi Bushati - Pavarësisht se u mvesh me petkun hijerëndë të një debati konstitucional, ajo që përplasi Ramën me Metën po rezulton të ketë...

Andi Bushati: Të dhjerë, por tolerantë përballë vorio epiriotëve

Nga Andi Bushati - Le të imagjinojmë për një moment sikur ajo që ngjau sot në Bularat të kishte ndodhur në një qytet sado periferik...

Bushati: Gruevski po shkon në burg për përgjime si të Dakos

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News24, ka deklaruar se ish-kryeministri i Maqedonisë ka përfunduar në burg për përgjime të...

Andi Bushati: Rama po bën show, ja dy goditjet e mëdha...

Sipas analistit Andi Bushati, aksionet e policisë, paketa antishpifje dhe ligji për heqjen e lojërave të fatit, janë të gjitha show i Ramës për...

“Xhisiela, pengu i politikës”/ Sot Bollino përballë Bushatit te ‘Të paekspozuarit”

"Xhisiela, pengu i politikës”, do të jetë tema që do të diskutohet në emisionin “Të Paekspozuarit”, mbrëmjen e sotme. Në studion e gazetarit Ylli Rakipi,...

Andi Bushati: Manipulimi televiziv i Xhisielës

Nga Andi Bushati Ka një serë episodesh nga dy intervistat e Xhisiela Malokut që tregojnë se ajo vetëm fizikisht ishte në studio e “Opinion” dhe “Open”. Fjalët...

Andi Bushati: Xhisielën e kemi përdhunuar të gjithë në grup

Nga Andi Bushati Torturat makabre mbi trupin e 25 vjeçares Xhisiela Maloku nuk janë të rënda, vetëm për përdhunimin sitematik, cigaret e fikura në kofshë,...

“Të Paekspozuarit”, së shpejti në televizionin “News 24”

“Të Paekspozuarit”, një nga emisionet më të ndjekura në median televizive shqiptare rikthehet në televizionin "News 24". Emisioni i drejtuar nga gazetari Ylli Rakipi...

Rikthehen në “News 24” treshja “juventine” Rakipi, Lubonja dhe Bushati

Surprizat në televizionet kryesore të vendit kanë filluar të nxjerrin sekretet e para për lëvizjet e kryqëzuara nga njëri televizion në tjetrin. Deri dje...

Gjithçka përveç Thaçit

Nga Andi Bushati - Debati i hapur beftas për një marrëveshje të mundshme mes Kosovës dhe Serbisë po merr në trojet shqiptare një rrjedhë të...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...