E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Andi Bejtja

Etiketim: Andi Bejtja

Pse Basha duhet të shkonte vetë tek pista e drogës

Nga Andi Bejtja/Opozita po artikulon me mënyra të ndryshme, me forma të ndryshme, direkt dhe indirekt pakënaqësinë ndaj heshtjes së dy ambasadorëve Romana Vllahutin...

Zgjedhjet dhe blerja e votës në Dibër, debati Bejtja-Peka

Zgjedhjet në Dibër kanë sjellë reagime të shumta jo vetëm nga politika, por edhe nga gazetarët. Analisti Andi Bejtja në një koment në Facebook,...

Andi Bejtja: PS hodhi lekë, po këta të PD iknin pa...

Gazetari Andi Bejtja ka qenë thumbues këtë mëngjes me komentin e tij për situatën postzgjedhore në Dibër. Ai thotë se ka pyetur një mik dibran...

A do flasë njeri për ekonominë? Apo ça ke bo, ça...

Mirë që e kishte emrin Rashica Milot e nuk e kishte Skrapar, Vuno apo Divjakë se nuk do kishte mbaruar kurrë! Ore prapë një pyetje...

Fituesi qesharak që po shpallin-Lulzim Basha!!

Nga Erion Braçe FITUESI QESHARAK QE PO SHPALLIN-LULZIM BASHA!! Po kerkojne fituesin. Madje nuk perpiqen hic te mos jene te paturp. Kane nga dje ne mbremje qe shpallin...

Andi Bejtja: Ç’është kjo katunari e Kryeministrit?

Nga Andi Betja/ "Ore, se nuk ndjehem mirë kur e përdor këtë fjalë po për momentin nuk gjej dot fjalë tjetër; ore po ç’është kjo...

Reforma në drejtësi, fitore e tre polaritetit

"Reforma në Drejtësi në Shqipëri qe fitore e tre polaritetit, trepolaritet që kanë dashur vazhdimisht ta prishin kryesisht interesat e oligarkisë dhe të politikanëve...

Erion Veliaj i heq gjethet reformës në drejtësi

Nga Andi Bejtja Sot ka ndodhur një ngjarje e paprecedentë, që jo vetëm nuk ka ndodhur gjatë afro tre dekadave tranzicion të historisë së Shqipërisë...

Reforma në drejtësi: Po shqiptarët ku e gjejnë veten!

Nga Andi Bejtja/Fatmirësisht për politikanët dhe fatkeqësisht për shqiptarët, reforma në drejtësi, nga detyrë shtëpie, u kthye në një film thriller e tani në...

Andi Bejtja: Dëgjoni Lubonjën dhe Berishën

Analisti Andi Bejtja ka reaguar me një status në Facebook pas ndalimit që disa roje private dhe Garda e Republikës i bëri gazetarëve Fatos...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon...

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...