E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Andi Bejtja

Etiketim: Andi Bejtja

Andi Bejtja: Rama nuk do që PD të marrë pjesë në...

Nga Andi Bejtja/Pa i hyre fare historise kush ka pale ka te drejte ne kete histori: a ka te drejte Kryeministri apo ka te...

Andi Bejtja: E mbështes protestën e PD, por…

Gazetari Andi Bejtja, shprehet se është përkrahës i protestës së opozitës, të nisur më 18 shkurt dhe që vijon edhe sot pas çadrës së...

Faktin e ke brenda

Dhe fakti është brenda. Shqipëria, ndryshe nga shumë vite më parë, kur kishte një zonë të izoluar ku mbillej kanabis, tashmë ka një hartë...

Të përgatitemi për epokën Trump

Duhet ta lexojmë sa më qartë lëvizjen Trump, në mënyrë që edhe në Shqipëri, të krijohet një shtrat që uji i kësaj lëvizje sado...

Ambasadori Lu hedh në erë investimin 100 vjeçar amerikan në Shqipëri

Nga Andi Bejtja/Sot, pas protestës të shoqërisë civile kundra ligjit të importit të mbetjeve, prita që Ambasada Amerikane në Tiranë, të kërkonte falje për...

Andi Bejtja: Kur biznesmenët e mbetjeve bëhen gazetarë

Nga Andi Bejtja Të jem i sinqertë, nuk jam në gjendje të gjykoj a duhet apo nuk duhet, ky, i ashtuquajturi ligj i mbetjeve duhet...

Pse Basha duhet të shkonte vetë tek pista e drogës

Nga Andi Bejtja/Opozita po artikulon me mënyra të ndryshme, me forma të ndryshme, direkt dhe indirekt pakënaqësinë ndaj heshtjes së dy ambasadorëve Romana Vllahutin...

Zgjedhjet dhe blerja e votës në Dibër, debati Bejtja-Peka

Zgjedhjet në Dibër kanë sjellë reagime të shumta jo vetëm nga politika, por edhe nga gazetarët. Analisti Andi Bejtja në një koment në Facebook,...

Andi Bejtja: PS hodhi lekë, po këta të PD iknin pa...

Gazetari Andi Bejtja ka qenë thumbues këtë mëngjes me komentin e tij për situatën postzgjedhore në Dibër. Ai thotë se ka pyetur një mik dibran...

A do flasë njeri për ekonominë? Apo ça ke bo, ça...

Mirë që e kishte emrin Rashica Milot e nuk e kishte Skrapar, Vuno apo Divjakë se nuk do kishte mbaruar kurrë! Ore prapë një pyetje...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...