E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Andi Bejtja

Etiketim: Andi Bejtja

Andi Bejtja: Masturbime shqiptare mbi Ballkanin!

Gazetari Andi Bejtja ka komentuar sot takimin e kryeministrave të Ballkanit në Durrës dhe teorinë për krijimin e “Jugosllavisë së Re”. Në një postim...

Andi Bejtja: Rama nuk e dashuroi, por e palloi Bashën

Në emisionin Të Paekspozuarit kur po diskutohej marrëveshja Rama Basha dhe mundësia për vazhdimin e saj, kundërshtari i Bashës Arben Imami tha se dashuria...

Kush do fitojë: Big Mak-u apo standardet

 Dhe si gjithmonë në kapitalizëm dhe demokraci tregu nuk ngel bosh. Sot LSI nëpërmjet ish kryetarit të saj dhe kandidatit për President, e bëri...

Një Konte Montekristo pa arsye …

Dikush tjetër me të drejte me tha; ne çdo ndërmarrje të përbashkët do hysh me aksionet e tua, sa me të larta ti kesh...

PD zëvendësoi parullën “Rama ik” me “Rama hajde”!

Analisti Andi Bejtja ka komentuar marrëveshjen mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, të arritur sot pas një sërë negociatash. Në emisionin “Të paekspozuar”, Bejtja...

Andi Bejtja: Rama nuk do që PD të marrë pjesë në...

Nga Andi Bejtja/Pa i hyre fare historise kush ka pale ka te drejte ne kete histori: a ka te drejte Kryeministri apo ka te...

Andi Bejtja: E mbështes protestën e PD, por…

Gazetari Andi Bejtja, shprehet se është përkrahës i protestës së opozitës, të nisur më 18 shkurt dhe që vijon edhe sot pas çadrës së...

Faktin e ke brenda

Dhe fakti është brenda. Shqipëria, ndryshe nga shumë vite më parë, kur kishte një zonë të izoluar ku mbillej kanabis, tashmë ka një hartë...

Të përgatitemi për epokën Trump

Duhet ta lexojmë sa më qartë lëvizjen Trump, në mënyrë që edhe në Shqipëri, të krijohet një shtrat që uji i kësaj lëvizje sado...

Ambasadori Lu hedh në erë investimin 100 vjeçar amerikan në Shqipëri

Nga Andi Bejtja/Sot, pas protestës të shoqërisë civile kundra ligjit të importit të mbetjeve, prita që Ambasada Amerikane në Tiranë, të kërkonte falje për...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...

Italia, euro dhe populistët

Buxheti i Italisë për vitin 2019 shkel rregullat e BE. Kjo nuk e pengon qeverinë italiane,e cila...