E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Andi Bejtja

Etiketim: Andi Bejtja

Andi Bejtja: Po i preke oligarkët Ramës të shan nga robt...

Nga Andi Bejtja  - Pa hyrë thellë në këtë betejën  e oligarkëve që ka filluar midis maxhorancës dhe opozitës, pa hyrë çfarë ka bërë njëri...

Qeveria nuk mund të funksionoje si Fondacion Bamirësie

Nga Andi Bejtja Sot, Kryeministri i Shqipërisë bëri dicka ndryshe nga cfarë është mësuar të bëjë përditë me statuset e tij dhe videot që shpërndan o...

Pazari Vuçiç-Thaçi. Ndërprisni cicërimat që ndjellin gjak

Andi Bejtja Presidenti i Serbisë Vuçiç dhe ai i Kosovës, Thaçi, po i shpalosin gjithmonë e më shumë publikisht e ndërkombëtarisht idetë e tyre për...

1 milion shqiptarë nuk kanë lexuar asnjë libër…. Gënjeshtër

Nga Andi Bejtja - 1 milion shqiptare nuk kane lexuar asnjë libër.... Gënjeshtër Pyetja që i vinte më në vështirësi të ftuarit ne emisionin "Koalidim" në...

O me civilizimin, o me barbarët

Nga Andi Bejtja-Beteja e vjetër dhe e paralajmëruar për Teatrin Kombëtar, ne vetvete është një betejë shumë më e madhe se prishja apo rindërtimi...

21 vjet nga djegia e gazetës “Koha Jonë”

21 vite më parë, pikërisht më 3 mars 1997, pushteti i drejtuar nga Sali Berisha dogji redaksinë e gazetës së parë të pavarur, “Koha...

Hajde, gëzuar Pavarësinë që nuk na hyri në punë!

Nga Andi Bejtja Pas 105 vjet po festojmë pavarësinë, pavarësi që në fakt nuk na hyri shumë në punë. Ta mendosh, pas 105 vjetësh nuk...

Jamarbër Malltezi: Zgjidhjen për opozitën na i ka dhënë Andi Bejtja

Anëtari i Kryesisë së PD, Jamarbër Malltezi ka replikuar në mbledhjen e djeshme me Lulzim Bashën për mungesën e vizionit të PD-së dhe organizimin...

Nevoja e një fronti të gjërë opozitar

Kryetari aktual i Partisë Demokratike, përveç opozitës nuk mund të japë një ofertë të besueshme për shqiptarët. Shumëkush e di që në subkoshiencën...

S’pashë jorgan a batanije para Skënderbeut, vetëm një monitor

Nga Andi BEJTJA Hera e pare qe ndejtja nja dy ore pa lundruar neper portale dhe sa u ktheva lajmi qe te binte si...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...