E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Andi Bejtja

Etiketim: Andi Bejtja

Andi Bejtja ironi me fjalimin e Ministrit të Jashtëm

Ja çfarë shkruan Andi Bejtja në facebook! ''Semantika e diskutimit planetar me disponalitet rajonal pa paragjykim plutonik duke ndërmarrë hapa ujore me virgjinitet mashkullore,...

I gjithë populli ‘Kadri’

(Requiem i shkurtër, por i domosdoshëm për emrin Kadri) Nga Andi Bejtja Gjithmonë kam pasur respekt për emrin Kadri. Nuk di pse në imagjinatën time të fëmijërisë,...

Andi Bejtja: Po i preke oligarkët Ramës të shan nga robt...

Nga Andi Bejtja  - Pa hyrë thellë në këtë betejën  e oligarkëve që ka filluar midis maxhorancës dhe opozitës, pa hyrë çfarë ka bërë njëri...

Qeveria nuk mund të funksionoje si Fondacion Bamirësie

Nga Andi Bejtja Sot, Kryeministri i Shqipërisë bëri dicka ndryshe nga cfarë është mësuar të bëjë përditë me statuset e tij dhe videot që shpërndan o...

Pazari Vuçiç-Thaçi. Ndërprisni cicërimat që ndjellin gjak

Andi Bejtja Presidenti i Serbisë Vuçiç dhe ai i Kosovës, Thaçi, po i shpalosin gjithmonë e më shumë publikisht e ndërkombëtarisht idetë e tyre për...

1 milion shqiptarë nuk kanë lexuar asnjë libër…. Gënjeshtër

Nga Andi Bejtja - 1 milion shqiptare nuk kane lexuar asnjë libër.... Gënjeshtër Pyetja që i vinte më në vështirësi të ftuarit ne emisionin "Koalidim" në...

O me civilizimin, o me barbarët

Nga Andi Bejtja-Beteja e vjetër dhe e paralajmëruar për Teatrin Kombëtar, ne vetvete është një betejë shumë më e madhe se prishja apo rindërtimi...

21 vjet nga djegia e gazetës “Koha Jonë”

21 vite më parë, pikërisht më 3 mars 1997, pushteti i drejtuar nga Sali Berisha dogji redaksinë e gazetës së parë të pavarur, “Koha...

Hajde, gëzuar Pavarësinë që nuk na hyri në punë!

Nga Andi Bejtja Pas 105 vjet po festojmë pavarësinë, pavarësi që në fakt nuk na hyri shumë në punë. Ta mendosh, pas 105 vjetësh nuk...

Jamarbër Malltezi: Zgjidhjen për opozitën na i ka dhënë Andi Bejtja

Anëtari i Kryesisë së PD, Jamarbër Malltezi ka replikuar në mbledhjen e djeshme me Lulzim Bashën për mungesën e vizionit të PD-së dhe organizimin...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”

Nga AGRON GJEKMARKAJ -  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai...

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...