E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Anastas Angjeli

Etiketim: Anastas Angjeli

Anastas Angjeli kryetar i KLSH-se? Meta: Propozimet e mija nuk synojnë...

A do të jetë Anastas Angjeli kandidatura e tretë për postin e KLSH-së, që presidenti Ilir Meta do t'i vendosë në tavolinë maxhorancës për...

Ceremoni për Luan Hajdaragën në Shkup. Presidenti Meta: Një personalitet i...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në ceremoninë përkujtimore të Prof.Dr Luan Hajdaragës që u zhvillua në Universitetin Ndërkombëtar të Strugës në...

Rënia e Euros. PS thërret Guvernatorin

Në tregun valutor euro vazhdon rënien kundrejt lekut. Zyrtarisht sipas Bankës së Shqipërisë të martën një euro u këmbye me 124.17 lekë, rekordi që...

Deputeti socialist: Qeveritë nuk hapin vende pune!

Deputeti i Partisë Socialiste Anastas Angjeli, i ftuar në "Ekopolitikë" nga Aurora Sulçe në Ora News, thotë se qeveritë nuk hapin vende të reja...

Përplasja në Komision, Braçe – Shehaj, Angjeli: Opozita nuk ka alternativë

Deputeti i Partisë Socialiste, Anastas Angjeli i ftuar në studion e Ora News komentoi përplasjen mes deputetit të PD, Agron Shehaj dhe kryetarit të...

Angjeli për buxhetin: Kërkojmë opozitë me alternativa, jo me sulme

Kur vjen fjala te buxheti, duhen debate me alternativa dhe jo opozitë me sulme. Kjo është kërkesa e deputetit të mazhorancës Anastas Angjeli, deklaruar...

Buxheti 2018, Angjeli jep rekomandimet e tij – Mbi aksionin antiinformalitet:...

Projektligji i buxhetit për vitin 2018 është prezantuar sot në Komisionin parlamentar të Ekonomisë, në një mbledhje, e cila ashtu si në Konferencën e...

Angjeli: Ku ndryshon kriza e PD nga krizat e mëparshme

Në kulmin e krizës politike në vend, e cila rrezikon të jetë e dëmshme edhe për ekonominë, në emisionin Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe...

Ilir Meta në Greqi: Në Shqipëri nuk ka parti politike me...

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur sot një vizitë zyrtare në Greqi. Kryeparlamentari shqiptar pritet të takohet me autoritete të larta...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...