E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Amerikane

Etiketim: amerikane

Siguria, Meta takon kongresmenët amerikanë të “Inteligjencës”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim pune me delegacionin e Kongresmenëve amerikanë, anëtarë të Komisionit për Inteligjencën të SHBA, kryesuar...

Letra e dy amerikanëve që sillnin ndihma në Shqipëri

Menjëherë pas Luftës së Dytë Botërore gjendja e popullsive ishte tejet e mjerueshme për shkak të masakrës njerëzore dhe shkatërrimeve apokaliptike. Për këtë arsye...

Policia gjen dy të mitur amerikanë, të humbur prej ditësh

Dy të mitur amerikanë që kanë vizituar vendin tonë, kishin humbur prej disa ditësh. Të miturit kishin humbur prej disa ditësh në Tiranë. Policia ishte...

Lotaria Amerikane/ Sot dalin njoftimet, ja si të kontrolloni

Nëse jeni në pritje të një përgjigje nëse jeni perzgjedhur fitues nga Lotaria Amerikane sot jini gjithë sy e veshë. Ambasada Amerikane njofton se...

E preferuara e Amerikanëve në kabinetin e Trump, një grua (FOTO)

Donald Trump dhe familja e tij janë në syrin e medias, ku detaji më i vogël, në shtypin global merr një rëndësi të madhe....

Stërvitja ekstreme e trupave amerikanë (VIDEO)

Pamjet tregojnë se si stërviten trupat amerikane gjatë dimrit. Gjatë stërvitjes së dimrit ushtarët janë të detyruar të notojnë në një liqen të akullt. “Mund...

Shpresa dhe frika e amerikanëve për vitet e administratës ‘Trump’

Në një kodër pranë Jacumba, të Kalifornisë, fare pranë kufirit SHBA-Meksikë, dy pika karburanti rivalizojnë njëra-tjetrën nën hijen e flamurit amerikan. Është një pamje tipike...

Thëniet e famshme të 45 presidentëve të SHBA

“Dy ditët më të lumtura të jetës sime kanë qenë: e para kur mora detyrën e presidentit dhe e dyta kur e lashë atë...

Amerikanët të “çmendur” pas rakisë: 10 gjërat që pëlqejnë nga Shqipëria

Amerikanët mund të pëlqejnë mjaft gjëra nga shqiptarët, por kanë preferuar të zgjedhin dhjetë prej tyre. Stafi i ambasadës amerikane ka dhënë një mesazh...

Sot nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane, çfarë duhet të bëni

Sot në orën 18:00 hapet aplikimi për lotarinë amerikane. Sakaq, faqja zyrtare e departamentit të shtetit dhe ambasadës së SHBA-ve në Tiranë ka publikuar të...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...