E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Amerikane

Etiketim: amerikane

Presidenti Trump nderon ushtarët amerikanë të rënë në Luftën e I...

Presidenti Donald Trump nderoi trupat amerikane, franceze dhe të aleatëve të tjerë që humbën jetën gjatë Luftës së Parë Botërore. Ai foli gjatë një vizite...

Versace bëhet e amerikanëve, marrëveshje 2 miliardë euro me Michael Kors

Një marrëveshje e bujshme mes Michael Kors dhe Versace. Dy kompanitë e modës po firmosin disa dokumente për kalimin e shtëpisë së modës italiane,...

Sëmundjet e diplomatëve amerikanë? Misteri në Kinë e Kubë

Rusia është i dyshuari kryesor në hetimet e agjencive amerikane në lidhje me sëmundjet misterioze që kanë goditur personelin amerikan në Kubë dhe Kinë,...

7 aventurat që duhet të bëni në Shqipëri sipas amerikanëve, e...

Shqipërisë nuk i mungon promovimi dhe kjo ka bërë që turistët të kenë pritshmëri të lart, pritshmëri që ndoshta u tejkalohen kur shkelin në...

“Armiqtë pranë Arktikut”, SHBA riaktivizon “Flotën e Dytë” me 126 anije

Vetëm shtatë vjet pas mbylljes së operacioneve, flota e dytë amerikane është ringjallur zyrtarisht, me admiralin e saj duke kërkuar ta shndërrojë atë në...

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit: Kosova, lufta ime

Kur lufta e Kosovës, e nisur në vitin 1998, mori përmasa shqetësuese, NATO-ja ndërhyri me sulme ajrore. Në atë kohë sekretare e Shtetit në SHBA,...

SHBA mungon në Kupën e Botës, por mijëra amerikanë shkojnë në...

Më shumë se 35 000 amerikanë do të shkojnë në Rusi për të ndjekur kampionatin botëror të futbollit, edhe pse SHBA nuk është kualifikuar...

Nafta vijon rritjen, niveli më i lartë që nga viti 2014

Çmimet e naftës po qendrojnë në rritje edhe në sesionin e sotëm, duke prekur njëkohësisht nivelin më të lartë në tre vitet e fundit....

Dy amerikanë me malarie, mjeku: Erdhën nga Kamboxhia, s’ka panik

Pas rasteve të diagnostikuara në Shqipëri me sëmundjen e malaries, dy shtetas amerikanë, Report Tv ka kontaktuar me mjekë të spitalit Infektiv në QSUT. Mjekja Entela Kolovani, doktoreshë e Shkencave...

Amerikanja e “C’est la vie” zbulon si u bë pjesë e...

Si erdhi në Shqipëri një grua amerikane për vetëm 2 vjet dhe qëndroi për 11 vite e ndoshta më shumë? Mund t`ia kemi bërë...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...