E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Ambasadore

Etiketim: ambasadore

Nuk qeveriset vendi me Ambasadorë

Nga: Ylli Manjani Një mësim që duhet mësuar. ——————- 5 vitet e fundit duhet të na kenë shërbyer për të mësuar një mësim: Nuk qeveriset vendi as...

Propozohen në Komision emrat e tre ambasadorëve shqiptarë

Në Komisionin e Jashtëm janë propozuar sot emrat për ambasadorë në disa vende. Donika Hoxha propozohet si ambasadore në Bullgari dhe Moldavi, ndërsa Elida...

Deputetja e LSI: Njerëz të ambasadorëve të përfshirë në…

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj e ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se është e zhgënjyer nga trupa diplomatike në Shqipëri që...

Rita Ora e emocionuar, ka një kërkesë të veçantë për shqiptarët

Disa orë përpara koncertit të mbrëmjes së sotme në kuadër të pavarësisë së Kosovës, Rita Ora ka dalë në një konferencë për mediat. E...

Ylli Manjani: Nëse do funksiononte reciprociteti me SHBA dhe Gjermaninë

Nga Ylli Manjani Në bashkëpunimin ndërmjet shteteve, një nga parimet themelore që zbatohet është reciprociteti. Pra pak a shumë funksionon “si ma bën ta bëj”... Në...

Rama këshillë biznesmenëve të huaj: Mos dëgjoni ambasadorët se…

Kryeministri Edi Rama u ka bëri thirrje sipërmarrësve të huaj të vijnë të investojnë në Shqipëri pa frikë dhe të mos dëgjojnë se ç'thonë...

Çfarë po ndodh? Ambasadorët në kryeministri, dy ditë para seancës parlamentare

Dy ditë para seancës konstituive të parlamentit të ri të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit, ambasadorët e vendeve të BE-së në Tiranë kanë...

Kokëdhima sulmon ashpër Ramën: Kryedelenxhiu i diplomacisë së “leshtë”

(Në foto: Kryeministri në takimin me diplomatët shqiptarë) Koço Kokëdhima, kreu i partisë ZGJIDHJA ka reaguar ashpër sot ndaj deklaratave të Kryeministri Edi Rama në...

Para se zoti Rama të sulmojë ambasadorët!

Kryeministri te mos beje sikur nuk e kupton kete gje. Ai duhet te pranoje se po nuk pastroi administraten nga njerezit e pa-afte, te...

Rama ‘masakron’ diplomatët: Pse jeni kaq të leshtë? Keni bërë një...

Në takimin e përvitshëm më ambasadorët shqiptarë në botë, kryeministri Edi Rama ka qenë më i ashpër se kurrë më shërbimin e jashtëm të...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...