E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Ambasador

Etiketim: ambasador

Bisedimet Kosovë-Serbi – Tre kërkesa për t’u mbajtur parasysh nga Kosova

Nga Prof. Lisen Bashkurti, Ambasador Kosova dhe Serbia po hyjnë në fazën finale të normalizimit të marrëdhënieve. Ky normalizim do të realizohet nëpërmjet arritjes së...

Lu ikën nga Shqipëria, ja ku e emëron Shtëpia e Bardhë

Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu do të largohet nga Shqipëria në korrik të këtij viti. Në faqen e internetit të Shtëpisë së Bardhë,...

Ambasadori i Brazilit në Shqipëri, bashkëshorti i pasardhëses së De Radës

Francisco Carvalho Chagas, do të jetë Ambasadori i ri i Brazilit në Shqipëri. Ai është pritur në një takim nga Ambasadori i Shqipërisë në...

Futbolli i fëmijëve, Cana ambasador i Shqipërisë

Lorik Cana është prezantuar zyrtarisht ditën e sotme si ambasadori i Grassroots për Shqipërinë në zyrat e FSHF në prani edhe të Dukës. Grassroot financohet...

Danezi që ka udhëtuar në 131 shtete viziton Shqipërinë

  Torbjørn C. Pedersen, Ambasador i dëshirës së mirë i Kryqit të Kuq Torbjørn C. Pedersen, që miqtë e thërresin thjesht Thor, është një danez...

Kandidati për ambasador i SHBA në BE: Greqia duhet ta braktisë...

Ted Malloch, i përfolur si kandat për ambasador të SHBA-së në Bashkimin Europian, i ka dhënë një intervistë Skai TV. Malloch jep disa konsiderata për...

Emrat/Ambasadorët dhe zyrtarët që ndryshoi Donald Trump

Presidenti i ri amerikan, Donald Trump, ka dërguar në Senat për konfirmim një listë të gjatë zyrtarësh, të cilët duhet të përfshihen në poste...

Meta takon ambasadorin e Iranit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot në një takim kortezie me rastin e marrjes së detyrës Ambasadorin e Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës...

Dorëhiqet ambasadori i Kosovës në Tiranë

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Drenas ka shpallur kandidatin e saj për kryetar komune, në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale që do...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...