E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Ambasada

Etiketim: ambasada

Një vit shkollë në SHBA pa pagesë? Ambasada jep njoftimin: Si...

Për gjithë të interesuarit për një vit shkolle pa pagesë në SHBA tani është mundësia. Ambasada amerikane njofton gjithë të interesuarit të aplikojnë në...

“Një vit në SHBA për të studiuar falas”, ambasada fton këta...

Të gjithë ata që kanë lindur nga 1 janari 2002 deri më 15 korrik 2004 dhe që kanë rezultate të mira në mësime mund...

Ambasada e SHBA jep sqarime për vizat amerikane

Ambasada amerikane ka hapur në orën 10:00, bashkëbisedimin e saj online me qytetarët shqiptar?7 në Fb me qëllim që t'i sqarojë për vizat amerikane,...

Përleshje në Tripoli, në flakë ambasada e SHBA në Libi

Një zjarr ka rënë në Ambasadën Amerikane, në Tripoli. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane të cilat citojnë zëdhënësin e Mbrojtjes Civile të...

Në Tiranë ka një mundësi tjetër për rinovimin e vizës

Ambasada Amerikane në Tiranë sqaron të gjithë të interesuarit për vizë se ekziston mënyra për rinovimin e saj, pa patur nevojë të presësh në...

Ëndërroni të studioni në SHBA? Ja njoftimi i rëndësishëm i Ambasadës

Ambasada amerikane bën thirrje për të rinjtë shqiptare që duan të studiojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që sot në orën 10:00 (ora...

Vizë në SHBA? Ambasada jep njoftim të rëndësishëm

Të interesuarit për vizë turistike në SHBA duhet të tregohen të kujdesshëm rreth procedurave. Ambasada kujton të gjithë shqiptarët e interesuar se nuk ka...

Vizitë në SHBA këtë verë? Ambasada ka një këshillë

Doni të vizitoni Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë kësaj vere? Ambasada e SHBA-së në Tiranë  këshillon të gjithë aplikuesit për vizë që të...

Franca mbyll misionin e saj tregtar në Rusi

Ambasada e Francës në Moskë tha se do të mbyllë misionin e saj tregtar në Rusi, për shkak të kushteve të përkeqësuara, të imponuara...

Vizat studentore për në SHBA, ambasada jep sqarime

Ambasada amerikane në Tiranë, është shprehur e gatshme sot të japë sqarime për vizat studentore për në SHBA, duke ftuar qytetarët në profilin e...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...