E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Ambasada

Etiketim: ambasada

Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar një njoftim ku shpreh se janë hapur aplikimet për Programin Global UGRAD 2018-2019. Ambasada shpjegon se Global UGRAD...

Të interesuar për programe studimi në SHBA? Ambasada ka një njoftim

Jeni të interesuar për programe studimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës?! Ambasada amerikane ka një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët. Përmes një...

Zv.Ambasadori i SHBA: Do vazhdojmë refuzimin e vizave për zyrtarët e...

Ambasada e SHBA ka konfirmuar se do të vijojë të mbështesë drejtësine shqiptare në luftën kundër zyrtarëve të korruptuar. Gjatë një fjalimi të mbajtur...

Lotaria amerikane. Ambasada njoftim të rëndësishëm, shihni këtë video

Ambasada amerikane jep sot një tjetër këshillë me vlerë për të gjithë ata që janë të interesuar të plotësojnë formularin e aplikimit për lotarinë...

Lotaria amerikane, Ambasada tregon gabimet që ju penalizojnë

Prej pak ditësh ka filluar është hapur aplikimi për lotarinë amerikane, formulari i të cilit plotësohet çdo vit nga qindra mijëra shqiptarë. Gjatë ditës së...

Kur fillon Lotaria Amerikane, ambasada jep shpjegime

Fillimi i muajit tetor shënon edhe periudhën kur hapen aplikimet për Lotarinë Amerikane. Dhe me afrimin e këtij muaji, ka ardhur në rritje edhe...

Një vit shkollë në SHBA pa pagesë? Ambasada jep njoftimin: Si...

Për gjithë të interesuarit për një vit shkolle pa pagesë në SHBA tani është mundësia. Ambasada amerikane njofton gjithë të interesuarit të aplikojnë në...

“Një vit në SHBA për të studiuar falas”, ambasada fton këta...

Të gjithë ata që kanë lindur nga 1 janari 2002 deri më 15 korrik 2004 dhe që kanë rezultate të mira në mësime mund...

Ambasada e SHBA jep sqarime për vizat amerikane

Ambasada amerikane ka hapur në orën 10:00, bashkëbisedimin e saj online me qytetarët shqiptar?7 në Fb me qëllim që t'i sqarojë për vizat amerikane,...

Përleshje në Tripoli, në flakë ambasada e SHBA në Libi

Një zjarr ka rënë në Ambasadën Amerikane, në Tripoli. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane të cilat citojnë zëdhënësin e Mbrojtjes Civile të...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...