Ballina Etiketimet Ambasada

Etiketim: ambasada

“Keni afat deri nesër”, ambasada e SHBA njoftim gjithë nxënësve

Ambasada e SHBA në Tiranë u ka bërë thirrje të gjithë nxënësve që dëshirojnë të shkojnë në Shtetet e Bashkuara përmes një programi shkëmbimi...

“Kjo është koha juaj për të bërë historinë…” – Mesazhi vjen...

Ditën e sotme, u zgjodhën anëtarët e KLP-së nga prokuroria duke i dhënë formë këtij institucioni. Kjo mbledhje ka marrë edhe interesimin e ambasadës amerikane,...

Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar një njoftim ku shpreh se janë hapur aplikimet për Programin Global UGRAD 2018-2019. Ambasada shpjegon se Global UGRAD...

Të interesuar për programe studimi në SHBA? Ambasada ka një njoftim

Jeni të interesuar për programe studimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës?! Ambasada amerikane ka një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët. Përmes një...

Zv.Ambasadori i SHBA: Do vazhdojmë refuzimin e vizave për zyrtarët e...

Ambasada e SHBA ka konfirmuar se do të vijojë të mbështesë drejtësine shqiptare në luftën kundër zyrtarëve të korruptuar. Gjatë një fjalimi të mbajtur...

Lotaria amerikane. Ambasada njoftim të rëndësishëm, shihni këtë video

Ambasada amerikane jep sot një tjetër këshillë me vlerë për të gjithë ata që janë të interesuar të plotësojnë formularin e aplikimit për lotarinë...

Lotaria amerikane, Ambasada tregon gabimet që ju penalizojnë

Prej pak ditësh ka filluar është hapur aplikimi për lotarinë amerikane, formulari i të cilit plotësohet çdo vit nga qindra mijëra shqiptarë. Gjatë ditës së...

Kur fillon Lotaria Amerikane, ambasada jep shpjegime

Fillimi i muajit tetor shënon edhe periudhën kur hapen aplikimet për Lotarinë Amerikane. Dhe me afrimin e këtij muaji, ka ardhur në rritje edhe...

Një vit shkollë në SHBA pa pagesë? Ambasada jep njoftimin: Si...

Për gjithë të interesuarit për një vit shkolle pa pagesë në SHBA tani është mundësia. Ambasada amerikane njofton gjithë të interesuarit të aplikojnë në...

“Një vit në SHBA për të studiuar falas”, ambasada fton këta...

Të gjithë ata që kanë lindur nga 1 janari 2002 deri më 15 korrik 2004 dhe që kanë rezultate të mira në mësime mund...

EDITORIAL

Zhvlerësimi i euros, eksportet humbën 105 mln euro në 2018. Paraja kriminale e qeverisë

Prej shumë muajve eurove po pëson pikiatë të fortë, çka vjen nga futja e eurove prej rrjeteve...

FORUM

Roland Qafoku: Sfidat e qeverisë së re të Edi Ramës

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Për shumicën janë jo vetëm fytyra të reja për...

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...