E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet AMA

Etiketim: AMA

Licensat/AMA, PD: T’i shkojnë hetimeve deri në fund

Partia Demokratike përshëndet ndërhyrjen e sotme të prokurorisë në AMA dhe shpreh dëshirën që kjo nismë ti shkojë gjërave deri në fund. “AMA e kapur...

PD, Pollo: AMA simbol i degradimit të shtetit dhe i kapjes...

Kreu i Komisioni të Mediat në Parlamentin e Shqipërisë, Genc Pollo duke reaguar mbi zbarkimin e prokurorëve pranë Autoritetit të Medias Audiovizive, thotë se...

Konflikti AMA me Ora News, Prokurorët zbarkojnë në zyrat e AMA

Pas konfliktit midis Autoritetit të Mediave Audiovizive dhe Ora News, prokurorët kanë zbarkuar në zyrat e këtij institucioni për të marrë materialet. AMA hetohet për...

Shantazhi ndaj Ora News, Shoqëria Civile “karton të kuq” kundër AMA

Në emër të fjalës së lirë, shoqëria civile, gazetarë, deputetë, qytetarë, persona me aftësi të kufizuar u bënë bashkë për të kërkuar ndalimin e...

Konflikti AMA ndaj Ora News, Shoqëria Civile nesër në protestë

Shoqëria Civile ditën e nesërme në orën 12:00 do të dalë në një protestë kundër shantazhit që AMA ka bërë ndaj Ora News. Në një...

Shantazhi i AMA ndaj Ora News, të martën protestë për fjalën...

Shoqëria civile dhe shoqatat e mediave kanë paralajmëruar një protestë për fjalën e lirë të martën e ardhshme më 17 janar pas shantazhit që...

Përplasja me AMA, Ora News letër BE-së dhe OSBE-së

Për konfliktin që krijoi AMA me RTV Ora News dhe kërcënimet që erdhën nga kreu i Autoritetit të Mediave Audiovizive, Ora News ka informuar...

Konflikti AMA me Ora News, Endira Bushati: Zbatim selektiv i ligjit

Ish-kryetarja e AMA, Endira Bushati thotë se në rastin e Ora News, AMA ka zbatuar ligjin në mënyrë selektive Endira Bushati: Zbatimi selektiv i ligjit...

Shantazhi i AMA-s ndaj Ora News, reagon ministri Manjani: Mbyllja e...

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani reagon ndaj shantazhit që Autoriteti Mediave Audiovizive ka bërë ndaj Radio Televizionit Ora News “AMA duhet të nxisë shtimin e...

AMA kërcënon Ora News pas gjyqit për licensën

Që emërimet e drejtuesve të insitucioneve që me ligj duhet të jenë të pavarura, bëhen në mënyrë klienteliste për t’u shërbyer interesave të caktuara,...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...