Ballina Etiketimet AMA

Etiketim: AMA

Sekuestrohet dosja/ AMA në Prokurori pas kallzimit të Ora News dhe...

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar dosjen e mbledhjes së datës 29 dhjetor 2016, ku Ora News së bashku me operatorë të tjerë televizivë u...

Licensat/AMA, PD: T’i shkojnë hetimeve deri në fund

Partia Demokratike përshëndet ndërhyrjen e sotme të prokurorisë në AMA dhe shpreh dëshirën që kjo nismë ti shkojë gjërave deri në fund. “AMA e kapur...

PD, Pollo: AMA simbol i degradimit të shtetit dhe i kapjes...

Kreu i Komisioni të Mediat në Parlamentin e Shqipërisë, Genc Pollo duke reaguar mbi zbarkimin e prokurorëve pranë Autoritetit të Medias Audiovizive, thotë se...

Konflikti AMA me Ora News, Prokurorët zbarkojnë në zyrat e AMA

Pas konfliktit midis Autoritetit të Mediave Audiovizive dhe Ora News, prokurorët kanë zbarkuar në zyrat e këtij institucioni për të marrë materialet. AMA hetohet për...

Shantazhi ndaj Ora News, Shoqëria Civile “karton të kuq” kundër AMA

Në emër të fjalës së lirë, shoqëria civile, gazetarë, deputetë, qytetarë, persona me aftësi të kufizuar u bënë bashkë për të kërkuar ndalimin e...

Konflikti AMA ndaj Ora News, Shoqëria Civile nesër në protestë

Shoqëria Civile ditën e nesërme në orën 12:00 do të dalë në një protestë kundër shantazhit që AMA ka bërë ndaj Ora News. Në një...

Shantazhi i AMA ndaj Ora News, të martën protestë për fjalën...

Shoqëria civile dhe shoqatat e mediave kanë paralajmëruar një protestë për fjalën e lirë të martën e ardhshme më 17 janar pas shantazhit që...

Përplasja me AMA, Ora News letër BE-së dhe OSBE-së

Për konfliktin që krijoi AMA me RTV Ora News dhe kërcënimet që erdhën nga kreu i Autoritetit të Mediave Audiovizive, Ora News ka informuar...

Konflikti AMA me Ora News, Endira Bushati: Zbatim selektiv i ligjit

Ish-kryetarja e AMA, Endira Bushati thotë se në rastin e Ora News, AMA ka zbatuar ligjin në mënyrë selektive Endira Bushati: Zbatimi selektiv i ligjit...

Shantazhi i AMA-s ndaj Ora News, reagon ministri Manjani: Mbyllja e...

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani reagon ndaj shantazhit që Autoriteti Mediave Audiovizive ka bërë ndaj Radio Televizionit Ora News “AMA duhet të nxisë shtimin e...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...