E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet AMA

Etiketim: AMA

Shtyhet sërish gjyqi i licencës audiovizive

Për të disatën herë, seanca gjyqësore, me objekt kundërshtimin e vendimit të prokurorisë të rrethit gjyqësor Tiranë, mbi pushimin e kallëzimit penal të bërë...

AMA: Mbyllen transmetimet televizive tokësore në Korçë

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), në zbatim të ligjit nr. 97/2013 “Për mediat  audiovizive në Republikën e Shqipërisë”, i ndryshuar, dhe në vijim të...

Nuk ka dekoder në treg. AMA shtyn mbylljen e kanaleve toksore në...

Autoriteti i Mediave Audiovizive AMA, njofton se afati për mbylljen e transmetimeve analoge në qarqet Tiranë – Durrës i parashikuar të ishte më datë...

AMA: Në datën 3 korrik mbyllen transmetimet analoge në qarkun e...

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), në zbatim të ligjit nr. 97/2013 “Për mediat  audiovizive në Republikën e Shqipërisë”, i ndryshuar dhe Strategjisë për Kalimin...

S’ka më televizor me antena, nga 30 qershori, Tirana e Durrësi...

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA),  si institucioni që mban rol themelor në procesin e kalimit në transmetimet numerike, njofton se data përfundimtare e mbylljes...

Padia e Ora News e Tring/Prokuroria thërret për dëshmi bordin e...

Prokuroria nisi hetimet ndaj veprimtarisë së Autoritetit të Mediave Audiovizive për dhënien e licencave kombëtare. Organi i akuzës thirri anëtarët e bordit për të...

Gentian Sala: Ja e vërteta për pasurinë time dhe të bashkëshortes

Kreu i Autoritetit së Mediave Audiovizive, (AMA), Gentian Sala tregon në një intervistë për shqiptarja.com, se zënia e frekuencave arbitrare nga një operator televiziv...

Gentian Sala i AMA-s tek “Media”, Pollo: Jep shpjegime për pasurinë

Në Komisionin e Medias ka nisur seanca dëgjimore me kreun e AMA, Gentian Sala, një ditë pasi shoqatat e mediave lokale parashtruan shqetësimet e...

Genc Pollo: Kreu i AMA të sqarojë pasurinë dhe licencat e...

Deputeti i PD, Genc Pollo tha se kreu i AMA, Gentian Sala duhet të sqarojë pasurinë e tij dhe licencat numerike të kundraligjshme. Në...

“Media” – Mazhoranca mbron kreun e AMA: Jo hetim nga prokuroria...

Mazhoranca në Komisionin e Medias rrëzoi me votë kërkesën e kryetarit të Komisionit Genc Pollo për t’iu drejtuar me një kërkesë kreut të Prokurorisë...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...