E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet AMA

Etiketim: AMA

AMA: Kërcënimi i gazetarit Ylli Rakipi, rast i përsëritur i presionit...

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka dënuar sot kërcënimet ndaj gazetarit Ylli Rakipi. Në një deklaratë për mediat, AMA shprehet se "solidarizohet me z. Rakipi...

Lirohet nga detyra anëtari i AMA-s, Zylyftar Bregu

Me 10 votat e mazhorancës, deputetët e komisionit të medias ka liruar nga detyra anëtarin e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Zylyftar Bregun me argumentin...

Kreu i AMA-s kërkesë Kuvendit: Të shkarkohet nga detyra anëtari Zylyftar...

Kreu i Autoritetit të Mediave Audiovizive, Gentian Sala, i kërkon Kuvendit lirimin nga detyra të anërtrit të AMA-s, Zylyftar Bregu. Në shkresën drejtuar kreut të...

Deputeti i PD: AMA luan “dam” me njerëzit që lojën ta...

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka analizuar çështjen e dekoderave dhe vendimet e Autoritetit të Mediave Audiovizive në lidhje me mbylljen e transmetimit analog. Ai ngre...

Reagon kreu i AMA: Kërkesa për shkarkim e padrejtë, pse kthyem...

Kreu i AMA, Gentian Sala ka folur për procesin e dixhitalizimit si dhe pajisjen me dekodera për qytetarët. Sala tha se sinjali analog u...

Dokumenti/ Presioni i opozitës dhe qytetarëve bëri që AMA të tërhiqet

Zbardhet kërkesa e Partisë Demokratike për shtyrjen e afatit për mbylljen e frekuencave analoge. Në kërkesën e Kryetares së Komisionit të Medias, Albana Vokshi për ...

AMA dënon dhunën ndaj Ismet Drishtit

Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA ka reaguar sot për dhunën ndaj gazetarit Ismet Drishti. Në një njoftim për mediat AMA shprehet se "dënon me forcë...

Televizionet/ Përfundon dixhitalizmi tokësor në qarkun e Korçës

Pas qarkut të Beratit, tashmë dhe në atë të Korçës, Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA, ka përmbyllur me sukses procesin e dixhitalizimit të transmetimeve...

Deklarata e Ramës për Dritan Zaganin, reagon gazetari: Kryeministri gënjeu live

Gazetari Basir Çollaku ka reaguar lidhur me deklaratat që kryeministri Edi Rama bëri dje në ‘Zonë e Lirë’ mbi pretendimin se Gjykata për Krimet...

AMA, dominojnë meshkujt në nominime

Meshkujt e “Pop”-it dhe “Hip Hop”-it kryesojnë nominimet për çmimet amerikane të muzikës “AMA”, ndërsa artistet femra kanë mbetur jashtë pjesës më të madhe...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...