E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet AMA

Etiketim: AMA

Deputeti i PD: AMA luan “dam” me njerëzit që lojën ta...

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka analizuar çështjen e dekoderave dhe vendimet e Autoritetit të Mediave Audiovizive në lidhje me mbylljen e transmetimit analog. Ai ngre...

Reagon kreu i AMA: Kërkesa për shkarkim e padrejtë, pse kthyem...

Kreu i AMA, Gentian Sala ka folur për procesin e dixhitalizimit si dhe pajisjen me dekodera për qytetarët. Sala tha se sinjali analog u...

Dokumenti/ Presioni i opozitës dhe qytetarëve bëri që AMA të tërhiqet

Zbardhet kërkesa e Partisë Demokratike për shtyrjen e afatit për mbylljen e frekuencave analoge. Në kërkesën e Kryetares së Komisionit të Medias, Albana Vokshi për ...

AMA dënon dhunën ndaj Ismet Drishtit

Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA ka reaguar sot për dhunën ndaj gazetarit Ismet Drishti. Në një njoftim për mediat AMA shprehet se "dënon me forcë...

Televizionet/ Përfundon dixhitalizmi tokësor në qarkun e Korçës

Pas qarkut të Beratit, tashmë dhe në atë të Korçës, Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA, ka përmbyllur me sukses procesin e dixhitalizimit të transmetimeve...

Deklarata e Ramës për Dritan Zaganin, reagon gazetari: Kryeministri gënjeu live

Gazetari Basir Çollaku ka reaguar lidhur me deklaratat që kryeministri Edi Rama bëri dje në ‘Zonë e Lirë’ mbi pretendimin se Gjykata për Krimet...

AMA, dominojnë meshkujt në nominime

Meshkujt e “Pop”-it dhe “Hip Hop”-it kryesojnë nominimet për çmimet amerikane të muzikës “AMA”, ndërsa artistet femra kanë mbetur jashtë pjesës më të madhe...

Shtyhet sërish gjyqi i licencës audiovizive

Për të disatën herë, seanca gjyqësore, me objekt kundërshtimin e vendimit të prokurorisë të rrethit gjyqësor Tiranë, mbi pushimin e kallëzimit penal të bërë...

AMA: Mbyllen transmetimet televizive tokësore në Korçë

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), në zbatim të ligjit nr. 97/2013 “Për mediat  audiovizive në Republikën e Shqipërisë”, i ndryshuar, dhe në vijim të...

Nuk ka dekoder në treg. AMA shtyn mbylljen e kanaleve toksore në...

Autoriteti i Mediave Audiovizive AMA, njofton se afati për mbylljen e transmetimeve analoge në qarqet Tiranë – Durrës i parashikuar të ishte më datë...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...