E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Alvaro Morata

Etiketim: Alvaro Morata

Morata habit të gjithë: E dija që Ronaldo do shkonte te...

Sulmuesi spanjoll i Chelseat, Alvaro Morata ka zbuluar një tjetër prapaskenë në lidhje me transferimin e shekullit, kalimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi, në...

Sarrin e bëjnë hero tek Chelsea, Morata: Me Conten luanim vetëm...

Kanë mjaftuar vetëm dy ndeshje zyrtare, që në Londër Maurizio Sarri të bëhet hero. Jo vetëm për faktin që Chelsea ka marrë pikët e...

Rrëfimi shokues i Moratës: Kam vuajtur nga depresioni te Chelsea, s’doja...

Alvaro Morata shuan zërat në merkato. Pas një sezoni të parë zhgënjyes në Premier League, sulmuesi spanjoll dëshiron që të tregojë vlerat e tij...

Morata ndryshon numrin e fanellës te Chelsea pasi lindën djemtë binjakë

Alvaro Morata është përfolur shumë për një largim të mundshëm gjatë kësaj vere nga Chelsea, por në fakt sulmuesi do të ndryshojë vetëm numrin....

Tifozët e ironizuan nga tribunat, Morata u përgjigjet me një gjest...

Alvaro Morata u aktivizua vetëm disa minuta edhe në ndeshjen e kthimit ndaj Barcelonës. Antonio Konte e hodhi në fushë pas golit të tretë...

Dështon transferimi i Xhekos te Roma, por jo i Emerson Palmerit

Edin Xheko nuk do të transferohet tek Çelsi. Sipas gazetës angleze "Daily Sport", tratativat për transferimin e sulmuesit boshnjak të Romës nuk është mbyllur...

Sulmuesit më të mirë në Angli, ja kush e kryeson listën…

Premier League angleze këtë sezon është e bekuar me disa talente fenomenalë. Alvaro Morata, Sergio Aguero, Romelu Lukaku dhe Harry Kane janë sulmuesit më të...

Morata: Ja pse u largova nga Reali

Alvaro Morata ka folur rreth largimit prej Real Madridit. Spanjolli u transferua gjatë afatit kalimtar të verës te Chelsea për shumën mbi 90 milionë euro. Sulmuesi...

FOTO/ Ja si ndryshon Chelsea për sezonin e ri me ardhjen...

Si në çdo merkato, edhe këtë herë klubet angleze kanë qenë mjaft aktive, duke transferuar lojtarë me emër që pritet të shpërthejnë në Premierligë. Kampioni...

Alvaro Morata firmos kontratë 5-vjeçare

Alvaro Morata lidhet zyrtarisht me Chelsean. Sulmuesi spanjoll mbërrit në Londër ku firmosi kontratën me skuadrën e tij të re dhe bëhet fjalë për...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...