E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Alibeaj

Etiketim: alibeaj

Djegia e mandateve, Alibeaj i përgjigjet Koçijançiç: Ku ishte zonja kur...

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeja i është përgjigjur Zëdhënëses së KE, Maja Koçijançiç, e cila tha se djegia e mandateve është kundër integrimit në...

Konfirmimi i Prelës, Alibeaj: Reforma në Drejtësi ka dështuar

Konfirmimin e Donika Prelës në detyrë, si kryetare e Prokurorisë për Krimet e Rënda, është kundërshtuar nga Partia Demokratike. Enkelejd Alibeaj në deklaratën për...

Përgjimet e VOA-s, Alibeaj: Opozita ka 5 vite që e denoncon

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka komentuar përgjimet e publikuara një ditë më parë, për grupin...

Ndryshimi i Rregullores debate te “Ligjet”, Alibeaj: PS kërkon të rikthejë...

Komisioni i Ligjeve shqyrtoi këtë të mërkurë kërkesën e socialistëve për ndryshimin e Rregullores së Kuvendit, ndryshime këti që për demokratët kjo është një...

Alibeaj: Realizimi i shortit për KED nga Kuvendi, i paligjshëm dhe...

Në mbledhjen e parë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj bëri publik qendrimin e PD se mbledhja është e paligjshme...

Alibeaj “nxin” Shqipërinë në Tv holandez: Ky vend nuk e meriton...

“Më vjen keq ta them, por ky vend nuk i plotëson kushtet për t'u bërë pjesë e Bashkimit Europian”. Është pikërisht kjo fjali e artikuluar...

Masakra me tre viktima në Elbasan, Alibeaj me të kaluar kriminale...

Mbrëmjen e kësaj të mërkure në qendër të diskutimit në emisionin ‘Repolitix’ ishte vrasja e trefishtë në Elbasan në datë 29 dhjetor. Viktima të...

Alibeaj: Dako dhe Sejdini lidhje me kriminelë, s’i arreston njeri

Nga selia e Partisë Demokratike, deputeti Enkelejd Alibeaj, duke marrë shkas nga aksionet e fundit të policisë, deklaroi se deri më tani asnjë bos...

“Xhisiela”/ Pas Bashës, Balla padit në Prokurori edhe Alibeajn e Palokën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka kallëzuar sot në prokurori padi ndaj deputetëve të PD-së Edi Paloka dhe Enkelejd Alibeaj. Shkak janë...

Platforma e ekonomisë, Alibeaj: PD nuk do e çojë në Kuvend

Partia Demokratike nuk do të dorëzojë në Kuvend, projektligjin dhe platformën e saj për korrupsionin në ekonomi, kështu thotë për News24 një nga hartuesit...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...