E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Alfred Peza

Etiketim: alfred Peza

Peza falënderon lexuesin, por thumbon kolegët: Ju nuk u gëzuat për...

I sapo shpallur autori më i kërkuar nga blerësit i edicionit të 20-të të Panairit të Librit, që u mbyll mbrëmë në Tiranë, Alfred...

Politikat dhe sfidat reale të një “industrie”!

Nga Alfred Peza Hezitova të flisja për shumë arsye, gjatë një tryeze diskutimi për botimet shqiptare, të zhvilluar në një nga ambientet e Pallatit të...

Toto Riina dhe (pa)nevoja për një Falkone shqiptar!

Nga Alfred Peza Lajmi për vdekjen e Toto Riinës “bosit të bosëve” të mafias, pushtoi mediat e mesdheut dhe Europës, për të mos thënë edhe...

Sarah, romani që ç’mitizon mbretërinë. Peza: Rikthehem në media si…

I ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri”, Alfred Peza ka folur për romanin e tij të ri “Sarah”, por edhe për rikthimin në media. Lidhur...

LIBRI “SARAH”/ Sulejman Gjana përplaset me Pezën: Enveri, amoral. Mbreti nuk...

Një debat i hapur publik mbi romanin “Sarah” të Alfred Pezës, botim i Mapo Edition, organizuar tek instalacioni Reja, është shoqëruar me replika të...

Provokimi i Alfred Pezës: Një grua, një publicist dhe një mbret...

Pas gazetarisë zgjodhi politikën, e tani i sfidon të gjithë me penën e tij. Bëhet fjalë për Alfred Pezën, që sëfundmi përmes romanit intrigues...

“Sarah”: Një roman i pazakontë- muza e ndryshimit!

Romani “Sarah” i autorit të njohur Alfred Peza, në gazetarinë shqipe dhe tani edhe në letërsinë romaneske, është frymëzuar pikërisht për të mbushur këtë...

Alfred Peza promovon librin “Sarah”: Kam projekt për Zogun, Hoxhën dhe...

Gazetari Alfred Peza, ish-deputet i Partisë Socialiste, është rikthyer në skenën publike si shkrimtar me librin e tij letrar të bazuar mbi një figurë...

Rrëfimi prekës i Alfred Pezës, për vdekjen e së ëmës: E...

Ish-deputeti Alfred Peza ishte sot i ftuar në emisionin “Rudina”, nga ku përveç librit foli edhe për problemet me ligjin dhe humbjen e nënës. Peza...

ROMANI/ Surprizon Alfred Peza, vjen me libër të ri

Me anë të një postimi në facebook, ish-deputeti Alfred Peza ka befasuar duke njoftuar botimin e romanit të tij të ri. Me titull një emër...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...