E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Alfred Peza

Etiketim: alfred Peza

Për Romela Begajn dhe flamurin e turpit tonë në SHBA!

Nga Alfred Peza Lajmi se Romela Begaj u shpall kampione bote në stilin e shkëputjes në peshëngritje dhe u bë fituese e medaljes së argjendtë...

Për Xhelal Mziun dhe Edi Ramën

Nga Alfred Peza Dalja e Kryeministrit në mbrëmje përkrah Kryetarit të Bashkisë së Kamzës, live në mediat televizive dhe rrjetet sociale, u përcoll nga disa...

Peza falënderon lexuesin, por thumbon kolegët: Ju nuk u gëzuat për...

I sapo shpallur autori më i kërkuar nga blerësit i edicionit të 20-të të Panairit të Librit, që u mbyll mbrëmë në Tiranë, Alfred...

Politikat dhe sfidat reale të një “industrie”!

Nga Alfred Peza Hezitova të flisja për shumë arsye, gjatë një tryeze diskutimi për botimet shqiptare, të zhvilluar në një nga ambientet e Pallatit të...

Toto Riina dhe (pa)nevoja për një Falkone shqiptar!

Nga Alfred Peza Lajmi për vdekjen e Toto Riinës “bosit të bosëve” të mafias, pushtoi mediat e mesdheut dhe Europës, për të mos thënë edhe...

Sarah, romani që ç’mitizon mbretërinë. Peza: Rikthehem në media si…

I ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri”, Alfred Peza ka folur për romanin e tij të ri “Sarah”, por edhe për rikthimin në media. Lidhur...

LIBRI “SARAH”/ Sulejman Gjana përplaset me Pezën: Enveri, amoral. Mbreti nuk...

Një debat i hapur publik mbi romanin “Sarah” të Alfred Pezës, botim i Mapo Edition, organizuar tek instalacioni Reja, është shoqëruar me replika të...

Provokimi i Alfred Pezës: Një grua, një publicist dhe një mbret...

Pas gazetarisë zgjodhi politikën, e tani i sfidon të gjithë me penën e tij. Bëhet fjalë për Alfred Pezën, që sëfundmi përmes romanit intrigues...

“Sarah”: Një roman i pazakontë- muza e ndryshimit!

Romani “Sarah” i autorit të njohur Alfred Peza, në gazetarinë shqipe dhe tani edhe në letërsinë romaneske, është frymëzuar pikërisht për të mbushur këtë...

Alfred Peza promovon librin “Sarah”: Kam projekt për Zogun, Hoxhën dhe...

Gazetari Alfred Peza, ish-deputet i Partisë Socialiste, është rikthyer në skenën publike si shkrimtar me librin e tij letrar të bazuar mbi një figurë...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...