Ballina Etiketimet Alfred Peza

Etiketim: alfred Peza

Krimet e kulturës që po shuajnë familje!

Nga Alfred Peza - Vrasja e Gentiana Çaushaj (31) nga bashkëshorti Gezment Musta (34) dhe e motrës së saj Merisa (18) në Ballsh, nuk është...

8 dhjetori i Salvinit dhe 8 dhjetori i Shqipërisë!

Nga Alfred Peza Ka një kulturë të përhapur gjerësisht në mediat shqiptare të pas 1990, për amplifikimin pa doganë të së keqes sonë, sidomos kur...

Unë, Sali Berisha dhe Carlo Bollino

Nga Alfred Peza Prej disa ditësh Carlo Bolino ka rinisur një seri sulmesh personale në adresën time, duke u munduar që ti kamuflojë ato, në...

Endri Fuga për gazetarët: Squlleni para Berishës, ndaj Ramës jeni pa...

Drejtori i Komunikimit në Kryeministrit, Endri Fuga ka reaguar sot për intervistën e dhënë nga Sali Berisha në Top Channel. Në një mesazh të...

Ish-deputeti socialist Alfred Peza shpallet zyrtarisht i pafajshëm

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza, tashmë sekretar për marëdhëniet me mediat në PS ka marrë pafajësi për akuzat e ngritura nga prokuroria e...

Alfred Peza: Rama është lideri i tretë më i ndjekur në...

Në fjalën e tij para Asamblesë së PS-ë, sekretari dixhital, Alfred Peza ngriti në “qiell” shefin e tij Edi Rama. Ai u shpreh se kryeministri...

Fruti i hidhur i debatit për Teatrin Kombëtar

Nga Alfred Peza I vetmi “frut” që ka prodhuar deri më tani çështja e prishjes ose jo të godinës së Teatrit Kombëtar për të ndërtuar...

Shqipja si një pikë për të vendosur Levën tonë të Arkimedit

Nga Alfred Peza Më jepni një pikë ku ta mbështes levën dhe me të do të lëviz Tokën, është shprehja që i atribuohet shkenctarit sicilian...

Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë

Nga Alfred Peza Arrestimi i një shtetasi izraelit me 250 mijë euro të padeklaruara që udhëtonte nga Moska për në Shqipëri, përveç bujës së lajmeve...

Kokaina e Maminasit, përtej meritave të sotme

Nga Alfred Peza Ka një qasje kinse naïve nga aktorët politikë dhe mediat, në lidhje me ndoshta lajmin më të rëndësishëm të këtij viti, që...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...