E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Alfred Peza

Etiketim: alfred Peza

Ish-deputeti socialist Alfred Peza shpallet zyrtarisht i pafajshëm

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza, tashmë sekretar për marëdhëniet me mediat në PS ka marrë pafajësi për akuzat e ngritura nga prokuroria e...

Alfred Peza: Rama është lideri i tretë më i ndjekur në...

Në fjalën e tij para Asamblesë së PS-ë, sekretari dixhital, Alfred Peza ngriti në “qiell” shefin e tij Edi Rama. Ai u shpreh se kryeministri...

Fruti i hidhur i debatit për Teatrin Kombëtar

Nga Alfred Peza I vetmi “frut” që ka prodhuar deri më tani çështja e prishjes ose jo të godinës së Teatrit Kombëtar për të ndërtuar...

Shqipja si një pikë për të vendosur Levën tonë të Arkimedit

Nga Alfred Peza Më jepni një pikë ku ta mbështes levën dhe me të do të lëviz Tokën, është shprehja që i atribuohet shkenctarit sicilian...

Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë

Nga Alfred Peza Arrestimi i një shtetasi izraelit me 250 mijë euro të padeklaruara që udhëtonte nga Moska për në Shqipëri, përveç bujës së lajmeve...

Kokaina e Maminasit, përtej meritave të sotme

Nga Alfred Peza Ka një qasje kinse naïve nga aktorët politikë dhe mediat, në lidhje me ndoshta lajmin më të rëndësishëm të këtij viti, që...

Kur Shqipëria dhe Kosova grinden në facebook!

Nga Alfred Peza Më kapi një nënqeshje e lehtë, teksa po lexoja reagimin e Ramush Haradinajt në facebook, ndaj një deklarate të Edi Ramës gjatë...

“Shën Valentini” i politikës shqiptare

Nga Alfred Peza Si rrallëherë në këto 27 vite të postkomunizmit, shumica dhe opozita janë bërë bashkë në Shqipëri, duke firmosur një deklaratë ku kërkojnë...

Mbi çati ka nisur të dali tymi i zi

Nga Alfred Peza Ndryshe nga rituali i Vatikanit, kur dalja e tymit të bardhë nga oxhaku i Kapelës Sistine sinjalizon se Kardinalët kanë zgjedhur Papën...

Vrasja e Oliver Ivanoviç dhe hija e Franc Ferdinandit nëpër Ballkan

Nga Alfred Peza Vetëm pak ditë pas përfundimit të luftës në Kosovë, hyrjes triumfuese të çlirimtarëve në Prishtinë dhe pritjes së ushtarëve të NATO-s si heronj...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...