E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Aleksis Tsipras

Etiketim: Aleksis Tsipras

Tsipras: Marrëveshja e Prespës, model ndërkombëtar dhe perspektivë ekonomike

Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras në Samitin e tretë "Thessaloniki summit“ në Athinë ka folur për Marrëveshjen e Prespës si model ndërkombëtar për konteste...

Vrasja e ekstremistit/ Tsipras kërkon takim me ambasadoren shqiptare

Ministria e Jashme greke, e cila drejtohet nga kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras, ka thërritur për një takim ambasadoren shqiptare, Ardiana Hobdari. Mësohet se ambasadores...

Greqia: Arritëm marrëveshjen me Shqipërinë. Zgjerohemi 12 milje

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, gjatë marrjes së detyrës së ministrit të Jashtëm, ka veçuar marrëdhëniet me Shqipërinë, si një nga sukseset e politikës së...

Tsipras, mesazh për Shkupin: S’ka NATO dhe BE pa marrëveshje

"Nuk ka mundësi tjetër për të dy popujt përveç marrëveshjes së Prespës”, ka deklaruar kryeministri grek Aleksis Tsipras në fjalimine tij në Keshillin e...

Tsipras: Kemi shumicën në parlament për marrëveshjen me Maqedoninë

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras mbështet referendumin e 30 shtatorit në Maqedoni për çështjen e emrit. Ai siguroi se nëse pas referendumit Shkupi bën edhe...

Tsipras në PE: Mbështesim dialogun e vazhdueshëm me Shqipërinë

Kryeministri grek Aleksis Tsipras fjalen e tij në Parlamentin Europian e ka përqëndruar tek dialogu, integrimi evropian dhe zgjidhja e mosmarrëveshjeve në rajon. Tsipras...

Tsipras fjalim në PE: Dialog të vazhdueshëm me Shqipërinë

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras ka mbajtur një fjalim në Parlamentin Europian për të ardhmen e unionit. Gjatë fjalës së tij ai ka thënë...

“Itaka është vetëm fillimi”

Nga Aleksis Tsipras (Deklarata e kryeministrit grek nga Ishulli i Itakës, për daljen e vendit nga memorandiumet) Sot në atdheun tonë po gdhin një ditë e...

Dalin FOTOT e takimit Rama-Tsipras, ja çfarë u diskutua

Kryeministrat Edi Rama dhe Aleksis Tsipras janë takuar pasditen e sotme në Londër. Siç edhe duket në foto, takimi mes tyre nuk ka qenë ‘kokë...

Takimi me Ramën, Tsipras: Po përpiqemi të zgjidhim problemet

Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar Samitin e Londrës për të zhvilluar një takim kokë më kokë me homologun grek Aleksis Cipras. Dy kryeministrat ndodhen në...

EDITORIAL

Tifozët grek me flamuj të Vorio Epirit, Federata helene hesht

Greqia dje fitoi minimalisht 1-0 ndaj Finlandës në duelin e vlefshëm për Ligën C. Edhe në këtë...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...