E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Aleksander Cipa

Etiketim: Aleksander Cipa

Kreu i Unionit të Gazetarëve i “përvishet” Baton Haxhiut: Monstër komunikimi

Letra e gazetarit nga Kosova Baton Haxhiu, drejtuar Presidentit të Republikës Ilir Meta, ku ndërsa kërkonte dekretimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit...

FOTOLAJM/ Ish-gazetarët e “Koha Jonë” selfie

Aleksandër Çipa, Erli Murati, Enton Abilekaj dhe Ben Andoni, të katërt ish-gazetarë të "Koha Jonë", kanë postuar në rrjetet sociale një foto gjatë pjesëmarrjes...

Raportim vetëm?! Po përgjegjshmëri?

Nga Aleksandër Çipa - Jane pyetjet e nje dileme vepruese ne raportet e brendshme te komunitetit profesional te gazetareve. Raportimi i mediave tona per rastin e...

Çipa: Minoriteti grek është luajal, Ballkani njihet për djegie flamujsh

Analisti Aleksandër Çipa duke zënë shkas nga djegia e flamurit shqiptar në Athinë tha se ky rast nuk është i izoluar. Sipas tij, ky...

Paketa antishpifje? Çipa: Jo nga politika

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në rrjetet sociale ka paralajmëruar një paketë antishpifje por pa specifikuar se si do të realizohet. Aleksandër Çipa, gazetar...

Çipa: PD ka fituar tri beteja përfshirë çështjen “Tahiri”

Gazetari Aleksandër Çipa i ftuar në "Tonigh Ilva Tare" në Ora News, thotë se Partia Demokratike ka fituar tri beteja nga vitet e fundit. Çipa:...

Dita Botërore e Lirisë së Medies/ Sa të lira dhe të...

Tre maji është Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, e tillë është shpallur që prej vitit 1993 nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të...

Çipa: Duke sjellë të arrestuarit në Tiranë, zgjeron konfliktin

Gazetari Aleksandër Çipa i ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News, thotë se nuk ka asnjë arsye që të arrestuarit për protestën e...

Ditëlindja e Dritanit, Përkthyesit me flatra

Nga Zija Çela Dritan Çela lindi me 11 janar 1970 dhe mbylli sytë më 4 mars 2006, në moshën 36 vjeçare. Kjo foto është autoportret....

“780 portale dhe webe informative, pronarë dhe ish-policë”

Kryetari i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa tha në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH se në Shqipëri funksionojnë afro 780 portale...

EDITORIAL

Edi Rama për gazetën italiane “Corriere della Sera”: Nuk jap dorëheqje!

Kryeministri Edi Rama ka folur për gazetën kryesore italiane "Corriere della Sera", ku ka thënë prerë se...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...