E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Aleksander Cipa

Etiketim: Aleksander Cipa

Çipa: PD ka fituar tri beteja përfshirë çështjen “Tahiri”

Gazetari Aleksandër Çipa i ftuar në "Tonigh Ilva Tare" në Ora News, thotë se Partia Demokratike ka fituar tri beteja nga vitet e fundit. Çipa:...

Dita Botërore e Lirisë së Medies/ Sa të lira dhe të...

Tre maji është Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, e tillë është shpallur që prej vitit 1993 nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të...

Çipa: Duke sjellë të arrestuarit në Tiranë, zgjeron konfliktin

Gazetari Aleksandër Çipa i ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News, thotë se nuk ka asnjë arsye që të arrestuarit për protestën e...

Ditëlindja e Dritanit, Përkthyesit me flatra

Nga Zija Çela Dritan Çela lindi me 11 janar 1970 dhe mbylli sytë më 4 mars 2006, në moshën 36 vjeçare. Kjo foto është autoportret....

“780 portale dhe webe informative, pronarë dhe ish-policë”

Kryetari i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa tha në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH se në Shqipëri funksionojnë afro 780 portale...

Unioni i Gazetarëve: Pengimi i medias në Butrint, rast i paprecedentë

Unioni i Gazetarëve ka reaguar pas pengimit të gazetarit të Report Tv për të hyrë në Parkun e Butrintit. Në një deklaratë për mediat,...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Ngjyrat e kryebashkiakut tironas, Erion Veliaj dhe portreti i rivales së tij

Erion Veliaj, kryebashkiaku tironas, vazhdon punën me projektet për një Tiranë europiane. Këtë të shtunë, Veliaj ka...

FORUM

Mustafa Nano: Godina e Teatrit është e shëmtuar, por Rama po sillet si sundimtar

Mustafa Nano thotë se ajo ç’ka e shqetëson në çështjen e Teatrit nuk është shembja e godinës...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...