E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Aleanca

Etiketim: aleanca

Presidenti Meta takim me forumet rinore PD, PS, LSI

Presidenti Ilir Meta, në kuadër të Aleancës për dhurimin e gjakut, zhvilloi ditën e sotme një takim me tre forumet rinore të partive LSI,...

Rreziqet e Ballkanit, NATO në Tiranë

Shefat e ushtrive të vendeve të Aleancës së Atlantikut Verior diskutojnë për të ardhmen dhe rreziqet e  Ballkanit. Ushtritë e NATO-së do të qëndrojnë...

Fatet e aleancës, socialistët të bindur. LSI: Vendosin forumet

Kur do ta shuajnë ankthin shqiptarët, nëse LSI dhe Partia Socialiste do të rinovojnë “martesën” e lidhur më 1 prill të vitit 2013? Përveç...

Aleanca dhe BESA dorëzuan firmat në LSDM

Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa ia kanë deponuar firmat e deputetëve të tyre liderit të LSDM-së Zoran Zaev me qëllim që të mund...

Trump mban peng BE-në, pritet rishikimi i hartës së Europës me...

Presidenti Trump dhe Vladimir Putin janë të vendosur për të "nxjerrë hartën e re të Europës" mes kaosit të BE-së si pasojë e Brexit, sipas...

Çfarë do të bëjë pas Presidencës Barack Obama? Aleanca, libri dhe...

Barak Obama do të jap lamtumirë Presidencës, kur Donald Trump të marrë postin javën e ardhshme. Kur do të largohet Obama nga Shtëpia e Bardhë? Obama...

Rrokaj: Të guxojmë të jemi forcë e parë më 2017

Në kuadër të zgjedhjeve të 6 nëntorit, kandidati për Kryetar i LSI-së, Shezai Rrokaj zhvilloi takime me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në...

Rend i ri Botëror, Rusia forcon lidhjen me Kinën kundër SHBA-ve

Rusia dhe Kina janë duke bashkuar forcat dhe duke forcuar lidhjet e tyre ushtarake, ku tensionet mes Moskës dhe Perëndimit vazhdojnë ende. Gazeta britanike, "Daily...

PDIU: Është e vërtetë që nuk ka çamë në Dibër, por...

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka përshëndetur fitoren e kandidatit të majtë në Dibër, Muharrem Rama. Në deklaratën e PDIU thuhet se “Është e...

Islami: Asnjë takim nuk ngre dot nga varri këtë kadavër-qeveri

Tensionet e gushtit janë rritur, në kohë kur administrata publike merr pushimet verore, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për politikën e cila...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...