E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Albina Gjergji

Etiketim: Albina Gjergji

Politikanë dhe artistë flasin për “Koha Jonë” lidhur me shembjen, ose...

Deputetët e opozitës do të jenë në krah të artistëve për të mos lejuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Të pyetur nga "Koha...

Në 70-vjetorin e lindjes, Agim Doçi promovon “Ritualin e kryqëzimit”

(Avni Mula, Reshat Arbana, Çun Lajqi, Bujar Asqeriu, Kastriot Tusha, Irma Libohova, Manjola Nallbani, Martin Leka, Luan Rama, e shumë figura të tjera publike...

Bëjnë jetë luksi gazetarët në Shqipëri? Gjergji: Luftoni për të mbetur...

E ftuar në rubrikën ''Në çantën e ..." në emisionin Ditë e Re në ''Ora News'', zv/kryeredaktorja e gazetës ''Koha Jonë'', Albina Gjergji është...

Lamtumirat e trishta dhe Ngjarjet Kulturore më të komentuara të vitit...

Nga Albina Gjergji Viti 2017 padiskutim ka qenë një vit shumë aktiv në sfera të ndryshme të jetës. Në Politikë, Media, Sport, Ekonomi, Teknologji, Religjion,...

Zyliha Miloti mbush 72 vjeç, “Koha Jonë” uron aktoren e madhe

Me një gjysmë shekulli karrierë artistike në Teatrin e Estradës dhe me më shumë se 250 premiera shfaqjeje, sot aktorja e madhe e humorit...

Mbërrin në Tiranë këngëtari i famshëm italian, Riccardo Cocciante (FOTO)

Ka mbërritur në Tiranë, shoqëruar nga bashkëshortja e tij, këngëtari i madh italian, Riccardo Cocciante. Kantautori i njohur vjen në Shqipëri si i ftuar...

Alida Duka, një “Santa Claus” përplot surpriza!

E kush e ka thënë që Babagjyshi i Vitit të Ri është i vetmi që di të surprizojë për fundvit? Këngëtarja e njohur, Alida Duka...

Aktorja e madhe Tinka Kurti sot mbush 85 vjeç: “Nuk e...

Aktorja e madhe e Teatrit dhe Filmit shqiptar, Tinka Kurti sot mbush 85 vjeç. Me një karrierë të pasur artistike dhe shpirtërore, Kurti është padyshim...

Diellza Kolgeci: Këndo shqip, vallëzo shqip, frymo shqip në “Ballo Shqiptare”

Intervistoi: Albina Gjergji “Ballo Shqiptare” po afron e nëse nuk e keni vendosur akoma se çfarë do të vishni, atëherë po që e keni punën...

Alida Hisku, plagët e pashëruara të një artisteje të madhe

Nga Albina Gjergji Përtej pasionit, personalisht e kam konsideruar edhe fat të madh që në jetë kam ushtruar profesionin që gjithmonë kam dashur të bëj,...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...