E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

Albin Kurti: Hashim Thaçi do të ketë fatin e Gruevskit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti i ka bërë thirrje Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nismasocialdemokrate të mos e formojnë ekipin...

Albin Kurti pritet si “hero”, protestuesit mbushin sheshin në Prishtinë

Kreu Lëvizjes së Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka marrë  duartrokitje dhe brohoritje në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, që është paralajmëruar si pika e fundit e...

Kurti: Presidenti Thaçi zgjeron rrenën, jo territorin

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një postim në Twitter ka shkruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po e zgjeron rrenën, e jo...

Kosova në protestë kundër ndarjes. Kurti: Pazaret e Thaçi-Vuçiç nuk do...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që më 29 shtator të dalin në protesta masive kundër Presidentit...

Kurti takon Majkon, mesazh për Ramën: Vëmendja institucionale këto ditë duhet...

Kryetari i VETËVENDOSJE!-s Albin Kurti ka takuar sot edhe ministrin për Diasporën, në Qeverinë e Republikës së Shqipërisë, Pandeli Majko. "Me z. Majko u diskutua për ngjarjet...

Berisha: Asnjë autoritet nuk mund të diskutojë integritetin territorial të Kosovës!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka dhënë një prononcim në fund të takimit që ka pasur me kreun e Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, mbrëmjen e djeshme,...

E quajti hajdut, Haradinaj: Jam gati të përleshem fizikisht me Albin...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është nxehur keq me një nga kundërshtarët e tij politikë, udhëheqësin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ai thotë se është në gjendje të përleshet...

Kufijtë, Albin Kurti te ‘5 Pyetjet’: Serbia do Trepçën dhe liqenin...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, i ftuar në "5 pyetje nga Babaramo" ka folur mbi çështjen shumë të diskutuar të kohëve të fundit atë...

”Kosova po shitet”, Albin Kurti paralajmëron protesta masive

Në Kosovë priten protesta të mëdha. Me thirrje të forta ka reaguar këtë të dielë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje për idenë e korigjimit të...

Albin Kurti: Thaçi e ka nënshkruar marrëveshjen me Vuçiç

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se Hashim Thaçi ka nënshkruar marrëveshje me Serbinë për korrigjimin e kufijve. Sipas Kurtit kjo marrëveshje është...

EDITORIAL

Dekretimi i Lleshit, Presidenti Ilir Meta: Kemi kohë deri në darkë

Kreu i shtetit, Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish nga gazetarët në lidhje me dekretimin e Sandër...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...