Ballina Etiketimet Alberto Cutillo

Etiketim: Alberto Cutillo

Ambasadori italian: Ja pse nuk pati kërkesë ekstradimi për vëllain e...

Agron Xhafaj po e vuan dënimin e tij për trafik droge në burgun e Çivitavekias, pranë Romës në Itali. Por ai nuk do të...

Deklarata e fortë e ambasadorit italian: E dimë që ka grupe...

Ambasadori italian në Tiranë, Alberto Cutillo në një intervistë për gazetaren Ilva Tare në Ora News se grupet e mëdha kriminale duhet të goditen dhe...

Pesazhi dhe historia e Peshtanit, mahnit ambasadorin italian

Nga Engjëll Serjani  Peshtani, fshati i bukur ndanë Vjosës, me pejsazhin e papërsëritshëm, me lashtësinë dhe historinë, me dëshirën e njerëzve për të jetuar, ka...

”Peshqit”, Cutillo: Të mëdhenj e të vegjël, llogari para ligjit

Kapja e ''peshqëve të mëdhenj'', është kthyer edhe në temë batutash mes shqiptarëve. Edhe pse kapja e tyre nuk po duket, ambasadori italian në Tiranë,...

Negociatat, flet ambasadori Cutillo: Italia, avokat i Shqipërisë në BE, luftoni...

Ambasadori italian në Tiranë, Alberto Cutillo, ka komentuar rekomandimin e KE për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Kryediplomati italian u shpreh...

Zbardhet takimi i Kryeprokurores me ambasadorin e Italiasë

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku dhe Ambasadori i Republikës së Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo diskutuan paraditen e sotme mbi forcimin e mëtejshëm të...

Masat anti korrupsion, Ambasadori italian: E ka në dorë Shqipëria të...

Ambasadori italian në Shqipëri,  Alberto Cutillo tha se korrupsioni është një fenomen që kërcënon gjithë shoqërinë. Në një aktivitet për "mbështetjen e masave anti...

Situata kriminale/Ambasadori italian: Kemi shenja të qarta se…

Rendi publik është cënuar nga ngjarjet e fundit të bandave. Krimi është rritur ndjeshëm dhe policia në disa raste ka treguar paaftësi, ashtu siç...

Ambasadori italian: Fakte konkrete në luftën ndaj krimit

Ambasadori italian Alberto Cutillo ka treguar rrugën që duhet të ndjek Shqipëria, për t’u afruar sa më shumë Bashkimit Europian. Në një intervistë për...

Ambasadori italian: Shqipëria të luftojë krimin e organizuar

Ambasadori Italian në Shqipëri, Alberto Cutillo gjatë një takimi në Korçë u shpreh  se Shqipëria duhet të bëjë më tepër për të luftuar grupet e mëdha...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Për ata që janë prekur nga fjalimi im për Mid’hatin dhe thonë se iu “ula kokën” veteranëve

Nga Edi Rama -  I dashur Fatos, Një mik i përbashkët ma dërgoi dhe kësisoj e lexova me vëmendje...

Lufta e ftohtë mes opozitarëve për kthimin në Kuvend

Nga Mero Baze Të paktën tre aleatët kryesorë të Luzlim Bashës, Fatmir Mediu, Dashamir Shehi dhe Agron Duka,...