E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Albert Vataj

Etiketim: Albert Vataj

Dua Lipa, vezullimi i shpërthimtë i një ylli muzike (FOTO)

Nga Albert Vataj Ajo është e bukur, e talentuar, e zgjuar por mbi të gjitha është një vajzë rrezëllitëse. Ka një buzëqeshje mes një fëmije...

Mimoza Kuchly, “Rrëfej unë, gruaja” zemrën që fërgëllen

Nga Albert Vataj Zemra e një gruaja është gjithçka që i përket asaj dhe çdo gjë që pjesëmerr në të çdoditshmen e kësaj misionareje të...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili prej atyre që ishte atë 20 shkurt...

Dy fjalë për librin e poetit Artur Baku

Një "Rapsodi urbane" për të kumtuar shpirtin e dlirë poetik Nga Albert Vataj Dëgjon mes miliona heshtjesh dhe sheh mes miliona sysh, ndjen mes miliona aromash,...

Helmimi i Sokratit, ose martirizimi i njeriut-gjeni që besoi deri në...

Nga: Albert Vataj Kakuda (Conium maculatum) ka qenë përbërësi kryesor në përgatitjen e helmit për të kryer ekzekutimet e të dënuarve në Greqinë antike. Viktima...

Dita kur qëlluam Zotin me gurë

Nga Albert Vataj 6 shkurti i vitit 1967, përvjetori i mohimit dhe tjetërsimit Mund të ishim të parët në çdo qasje progresi, por zgjodhëm të ishim...

Ferid Kola, ngjizësi i kujtesës së krenarisë kombëtare me tharmin e...

Nga Albert Vataj Shkodra nuk është dhe nuk duhet të krekoset në madhështinë e mburrjes së historisë së saj, të shkuarës lartësuar në lavdinë e...

Azem Hajdari, vrasja që tronditi nga themelet politikën shqiptare

Nga Albert Vataj Kanë kaluar plot 20 vite nga ajo natë e kijametshme, natë ferri, natë kur nga selia e Partisë Demokratike, do të zbriste...

Sot 27 vite më pas… vetëm ikim

Nga Albert Vataj - Anija "Vlora", Arka e Noes së apokalipsit të Shqipërisë ëndërrvrasëse Të gjithë donin të ikin, ngado dhe me çdo çmim. Ikja ishte...

E qeshura e Kryeministrit të vendit tim

Nga Albert Vataj - E qeshura e Kryeministrit të vendit tim është vetë panorama e ditës së kësaj tërësie administrative që quhet Shqipëri. Ajo është...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...