E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Albania

Etiketim: albania

Shqiptarët fitojnë si tifozët më të mirë të EURO 2016

Me mbarimin e Kampionatit Europian dhe me shpalljen e fituesit, EURO 2016 ende nuk ka mbaruar. Për të matur tifozerinë e çdo ekipi, mbrëmjen e...

VIDEO/Ndërkohë që Tirana digjet nga vapa, në Dhërmi….

Temperaturat e larta kanë bërë që shqiptaret të dynden drejt detit. Bregdeti i Shqipërisë ofron mundësi të shuma argëtimi. Dhërmiu mbetet një nga destituacionet më...

Nis plazhi nudo në Kasmil (VIDEO)

Këtë video e dërguan në dritare.net, nga Ksamili, në kohë reale. Tani nuk është me surprizë që në Shqipëri ka nisur plazhi nudo dhe...

Një fragment nga libri i ri “Keshtjella e Medias”

(Fragment nga libri i  gazetarit Nikoll Lesi i cili do botohet me rastin e 25-vjetorit të daljes së "KOHA JONE" në Maj 2016) Viti i...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...