Ballina Etiketimet Albania

Etiketim: albania

Mrekullia e Nënë Terezës, dëshmitari: Shenjtorja, nëna ime

CNN ka sjellë, vetëm 3 ditë para shenjtërimit të Nënë Terezës, një nga dëshmitarët e mrekullive të saj. “Është e pamundur për mua të harroj...

Shqiptarët fitojnë si tifozët më të mirë të EURO 2016

Me mbarimin e Kampionatit Europian dhe me shpalljen e fituesit, EURO 2016 ende nuk ka mbaruar. Për të matur tifozerinë e çdo ekipi, mbrëmjen e...

VIDEO/Ndërkohë që Tirana digjet nga vapa, në Dhërmi….

Temperaturat e larta kanë bërë që shqiptaret të dynden drejt detit. Bregdeti i Shqipërisë ofron mundësi të shuma argëtimi. Dhërmiu mbetet një nga destituacionet më...

Nis plazhi nudo në Kasmil (VIDEO)

Këtë video e dërguan në dritare.net, nga Ksamili, në kohë reale. Tani nuk është me surprizë që në Shqipëri ka nisur plazhi nudo dhe...

Një fragment nga libri i ri “Keshtjella e Medias”

(Fragment nga libri i  gazetarit Nikoll Lesi i cili do botohet me rastin e 25-vjetorit të daljes së "KOHA JONE" në Maj 2016) Viti i...

EDITORIAL

Opozita vendos:Protesta deri në rrëzimin forcërisht te Kryeministrit Edi Rama

Të gjitha partitë e opozitës kanë dalë dje më një vendim të përbashkët: "nisjen e protestave deri...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...