E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Albania

Etiketim: albania

Ana Kodra magjia e ”Junior Eurovision”. Rrënqeth në provën e parë...

Më 26 nëntor, në Tbilisi të Gjeorgjisë mbahet finalja e madhe e ''Junior Eurovision 2017'' (Eurovizioni për Fëmijë), me pjesëmarrjes e 16 shtete. Para...

Talent në programim? Ti mund të jesh një prej tyre!

 Fuqizimi i grave dhe zhvillimi i aftësive të të rinjve nëpërmjet teknologjisë, janë dy prej synimeve kryesore, pjesë e strategjisë së Vodafone Albania. Në...

23-vjeçarja shpallet Miss Globe, Shqipëria lajm në mediat botërore (FOTO)

Mbrëmjen e kaluar, 58 bukuroshe nga vende të ndryshme të botës u bënë bashkë në eventin e Miss Globe, i cili organizohet nga ''Deliart Association'',...

Kjo është arsyeja pse e gjithë bota e quan Shqipërinë sot...

Prejardhja e saktë e tij nuk dihet. Disa thonë se ishte romak, të tjerë thonë, helen, por nisur nga emri ‘Ptolemy’, ai mund të...

Live/Nata e parë e Eurovisionit, Lindita ka një lutje (VIDEO)

Ka nisur nata e parë e Festivalit Europian të Këngës (Eurovision Song Conest), në edicionin e tij të 62-të. Eventi më i rëndësishënm muzikor...

Eurovisioni, ja veshja e Lindita Halimit për natën e parë (VIDEO)

Sonte në mbrëmje nis nata e parë e edicionit të 62-të të Festivalit Europian të Këngës, “Eurovision Song Contest”. Në janë 42 shtete, të cilët do...

Lindita Halimi këndon versionin anglisht të këngës “Botë”(VIDEO)

Këngëtarja shqiptare, Lindita Halimi ka publikuar një pjesë të këngës “Botë” në gjuhën angleze. “Botë” është kënga që do të përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e...

Një baladë në Eurovizion, Lindita: “Ja dolëm, ëndërr e bërë realitet”

Këngëtarja Lindita Halimi do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin europian të muzikës, Eurovision, pasi fitoi festivalin e fundvitit në RTSH. Me këngën me titull “Botë”,...

Ambasada e SHBA në Selinë e Shenjtë, nesër ekspozitë me fotografi...

Ambasada e SHBA në Tiranë bën të ditur sot se me 4 shtator, me rastin e festimeve të shenjtërimit të Nënë Terezës, ambasada e...

Mrekullia e Nënë Terezës, dëshmitari: Shenjtorja, nëna ime

CNN ka sjellë, vetëm 3 ditë para shenjtërimit të Nënë Terezës, një nga dëshmitarët e mrekullive të saj. “Është e pamundur për mua të harroj...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...