E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Albania

Etiketim: albania

Kanabisi? Rama thotë se është histori e mbyllur

Nga studio e emisionit ''Tonight Ilva Tare'', u shpreh me bindje se kanabisi është histori e mbyllur. Ndërsa për krimin, Rama tha se po goditen...

Të huajt një zëri: Shqipëria në finalen e Eurovizionit (VIDEO)

Eurovision ka hyrë në fazën e provave gjenerale. Është publikuar dje një video 45 sekondëshe nga provat e Eugent Bushpepës në Lisbon dhe na...

U vra për 9.600 lekë. Policia: Kemi gjurmët e autorëve. Gruaja:...

Redjon Shtylla Familja Buci në Kamëz nuk hapi si çdo ditë qepenin e minimarketit, por dyert e mortit. Në familje ka pllakosur zia që prej...

Gjenerali amerikan: Ballkani Perëndimor, në rrezik të…

Gjenerali amerikan në pension, Wesley K. Clark, ka paralajmëruar se Ballkani Perëndimor është para shpërthimit përsëri. Nëpërmjet një shkrimi të publikuar në “The Washington...

Eugent Bushpepa “tund” skenën me “Mall” (VIDEO)

Pak ditë pas lançimit të videoklipit zyrtar të “Mall”, me të cilën Shqipëria do të përfaqësohet në Eurovision, Eugent Bushpepa rikthehet në “The Voice”,...

Deklarata bombë e Lu: Zgjedhjet ku Trump u zgjodh president, janë...

Gjatë fjalës së tij sot në një konferencë të organizuar nga OSBE për çështjen e futjes së teknologjisë në zgjedhjet në Shqipëri, ambasadori amerikan...

Ana Kodra, magjia e ”Junior Eurovision 2017” (Ja si ta votoni...

Këtë të dielë, më 26 nëntor në Tbilisi të Gjeorgjisë mbahet finalja e madhe e ”Junior Eurovision 2017” (Eurovizioni për Fëmijë). Pjesë e këtij festivali...

Ana Kodra magjia e ”Junior Eurovision”. Rrënqeth në provën e parë...

Më 26 nëntor, në Tbilisi të Gjeorgjisë mbahet finalja e madhe e ''Junior Eurovision 2017'' (Eurovizioni për Fëmijë), me pjesëmarrjes e 16 shtete. Para...

Talent në programim? Ti mund të jesh një prej tyre!

 Fuqizimi i grave dhe zhvillimi i aftësive të të rinjve nëpërmjet teknologjisë, janë dy prej synimeve kryesore, pjesë e strategjisë së Vodafone Albania. Në...

23-vjeçarja shpallet Miss Globe, Shqipëria lajm në mediat botërore (FOTO)

Mbrëmjen e kaluar, 58 bukuroshe nga vende të ndryshme të botës u bënë bashkë në eventin e Miss Globe, i cili organizohet nga ''Deliart Association'',...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimeve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...