E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Albania

Etiketim: albania

Nënshkruhet marrëveshja për mirëmbajtjen e sheshit “Albania” në Romë

551 vjetori i heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu është kujtuar në Romë, në një ceremoni ku u nënshkrua edhe marrëveshja për mirëmbajtjen e...

Edhe media ndërkombëtare me sytë nga Euronews Albania

Lajmi se gjigandi mediatik Euronews dhe grupi “IN Media” nënshkruan partneritetin e tyre për të lançuar Euronews Albania, televizionin dhe platformën dixhitale mediatike, ka...

Nikita Preka, vajza që do të përfaqësojë Shqipërinë në “Miss World...

Nga Jonida Halili/ Më të bukurat e botës do të bëhen bashkë në 8 dhjetor në Sanya të Kinës, aty ku do të mbahet nata...

Shqipëria shpall “non grata” eurodeputeten ekstremiste Eleni Theocharous

Shqipëria ka shpallur "non grata" eurodeputeten qipriote Eleni Theocharous. Ajo ka qenë paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të...

Refuzimi i “Telekom Serbia”, Vuçiç: Do flas me Ramën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, tha se ai do të bisedojë me kryeministrin Edi Rama, pas lajmit se Shqipëria nuk do që Serbia të investojë në...

Mirë se vini në “Albania” të Kolumbisë!

Mund t’ju duket e habitshme, por në Kolumbi janë dy provinca që mbajnë emrin “Albania”. Me një distancë prej 1600 km nga njëra- tjetra ato...

A e dini pse bota e quan vendin tonë Albania?

"Albania' u popullarizua nga Anna Komnena (1083-1146), bija e perandorit bizantin Aleks i parë, e cila shkroi në historinë e saj të famshme Alekseida,...

Ambasada kujton vizitën e senatorit John McCain në Tiranë (FOTO)

Ambasada amerikane në Tiranë, ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta e senatorit republikan John McCain. Në një postim në facebook, ambasada...

Plazh nudo në Dhërmi (VIDEO)

Në kërkim të një plazhi të virgjër në Drymades, gazetarja e “Edicionit Veror” në ABC News Fjorda Llukmani u nis së bashku me Albën...

Ermal Meta kritikë Italisë, zëri i Eugentit…

Nata finale e Eurovision-it pati supriza. Njëra prej tyre ishte që Shqipëria nuk mori asnjë pikë nga Italia, gjë për të cilën nuk na...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...

“Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim”

Nga Veton Surroi Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala...