E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Alarm

Etiketim: alarm

Deputetët apel nga Burreli: Kjo është e rëndë dhe aspak njerëzore

Deputetët e  PD-së, Xhemal Gjunkshi dhe Dhurata Çupi, kanë parë nga afër gjendjen aktuale të familjeve të prekura nga tërmeti i fuqishëm i regjistruar...

Alarm për bombë në Londër, evakuohet “The Royal Opera House”

Godina e "The Royal Opera House", (Shpëtia e Operas Mbretërore)  në Londër është evakuar pas një alarmi për bombë. Policia ka rrethuar zonën pasi dikush raportoi për...

Shehu nxjerr shifrat: Gjirokastra qarku më i diskriminuar, gjendje alarmante

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu dje në kuvend denoncoi neglizhimin e qeverisë ndaj qarkut të Gjirokastrës. Ndërsa sot, përmes një postimi në facebook, Shehu...

Alarmi që vjen nga Moska: Mision rus në Kosovë, pranë kufirit...

Rusia bën gati kërkesën që pritet të bëhet zyrtare këto ditë. OKB-së do t’i kërkohet që të vendosë që atje ku ndodhet manastiret serbe...

Ekspertët japin alarmin: Hiqni dorë menjëherë nga Facebook-u

Shkencëtarët besojnë se kanë arritur të gjejnë arsyen përse njerëzit shohin gjatë gjithë kohës rrjetin social Facebook. Të parit diçka që ka lidhje me...

Në 10 ditë janë vetëvrarë 7 persona

2018 nisi me lajme të kronikës së zezë. Në harkun e 10 ditëve në vend janë regjistruar 7 vetëvrasje. Vetëvrasjet në vendin tonë vazhdojnë...

Këmbanë alarmi: Po zhduket Shqiponja, qeveria të ndërhyjë (FOTO)

Instituti i Politikave Mjedisore e drejtuar nga aktvisti Edvin Paraca, ka ngritur edhe një herë shqetësimin që Shqiponja po zhduket nga Territori vendas për...

Shifra alarmante! Të rinjtë mjekë e infermierë braktisin Shqipërinë për Gjermaninë

Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë gjatë vitit 2017 viza pune për 3.500 qytetarë nga Shqipëria. Në Qendrën Goethe të gjermanishtes në Tiranë, partnere e...

Ekspertët japin alarmin: Ajri në Shqipëri po shkakton kancer!

Nga viti në vit rritet numri i personave të prekur nga sëmundjet pulmonare dhe ato malinje. Mbi 650 persona në vit paraqiten për ndihmë mjekësore...

Pas djegies së pyjeve, drejtori i Emergjencave: Tani rrezikohemi nga…

Gjatë dy muajve të ardhshëm, vendi ynë nuk pritet të përfshihet nga reshje të forta shiu. Dhe duket se kjo është shpresa e vetme...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...