E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Akuza

Etiketim: akuza

Akuza e rëndë e Hysajt: Nuk e kishim provuar asnjëherë skemën...

Kapiteni i Shqipërisë në ndeshjen ndaj Skocisë, Elseid Hysaj ka hedhur akuza të rënda në lidhje me skemën e pjesës së dytë që përdori...

Pronarët, Spiropali i përgjigjet Tabakut: Mos vajto…

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku deklaroi se Gjykata e Strasburgut është informuar “për vendimet arbitrare të qeverisë në lidhje me pronat”, duke shtuar se...

Audio-përgjimi, Biba sulmon Biankun: E pranoj, qasje e papërshtatshme

Nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, (KQZ), Denar Biba, këtë të enjte në një deklaratë për mediat, ka sulmuar gjyqtarin shqiptar në Strasburg, Ledi Bianku....

Tendera pa garë Mond Begos? Gjiknuri: Lejen e mori nga PD-ja

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, ka hedhur poshtë si “plotësisht të pavërteta dhe të qëllimshme” deklarimet e bëra sot nga Partia Demokratike rreth procedurave...

PD: Prokuroria nuk heton 129 zyrtarët e kallëzuar nga KLSH

Partia Demokratike, përmes deputetes Dhuarta Çupi ka akuzuar sot prokurorinë e cila nuk po heton zyrtarët e korruptuar pavarësisht se Kontrolli i Lartë i...

Smajlaj tregon si u manipulua rezultateti në Kampionatin Europian (VIDEO)

Atleti Olimpik, Izmir Smajlaj hedh akuza për manipulime në rezultat në Kampionatin Europian që u mbajt në Berlin. Në një postim në Facebook ai...

70% e rinisë kërkon largimin, Gjosha: Qeveria zero investim

Pas raportit se 70% e të rinjëve në Shqipëri kërkojnë të largohen nga vendi, reagon ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha. Në një status në...

Edi Rama: Vettingu do pastrojë llumin e togave të zeza në...

Kryeministri Edi Rama vijon ta cilësojë të sukseshëm procesin e Vettingut edhe pse gjykatat kryesore në vend nuk ekzistojnë dhe opozita e denoncon si...

Boçi zbulon aksionin e PD dhe krizën në Arsim: Kurrë qeverisje...

Flet për "Koha Jonë", deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi: Drejtësia e yshtur drejt një kaosi institucional Intervistoi: Redjon Shtylla. ""Koha" është pjekur", shprehet deputeti i...

30% e tenderave pa garë, PD: Qeveria vjedh 1/3 e taksave...

Sipas raportit të fundit të Gjykatës Europiane të Auditimit, një në tre tendera në Shqipëri jepen pa garë nga qeveria. Një dalje nga selia...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...