E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet AKU

Etiketim: AKU

Tirana me thertore publike, Veliaj: 70% e mishit me origjinë të...

Me 32 votat e këshilltarëve të PS, LSI dhe PDIU, Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi sot 16 projektvendimet që kishte në rend dite. Një ndër...

AKU qetëson konsumatorët: Mishi i importuar nga Brazili, brenda normave të...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka qetësuar konsumatorët shqiptarë, ndërsa ka nxjerrë rezultatet e analizave të mishit të importuar nga Brazili. Sipas AKU-së, mishi i bllokuar...

Dyshohen të kalbura, AKU bllokon ngarkesat me mish pule e derri...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar në lidhje me importimin e mishit të ardhur nga Brazili. Aktualisht, AKU ka sinjalizuar bllokimin e ngarkesave me...

AKU kontrolle në 1200 subjekte, gjoba për 161 biznese

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka vijuar kontrollet në të gjithë vendin, për garantimin e sigurisë ushqimore. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm Dritan Sejko,...

“Mielli që vjen nga Serbia”/ Prodhuesi: Shqiptarët hanë bukë me grurë...

Mielli për prodhimin e bukës që vjen në Shqipëri nga Serbia prodhohet nga gruri që përdoret për kafshët. Niveli i proteinave të grurit është...

Thirrja e AKU për konsumatorët: Mos blini mish pa vulën e...

Për të monitoruar tregjet në kryeqytet dhe për të siguruar produkte me cilësi të mirë AKU ka marrë edhe masat përkatëse sidomos në këtë...

AKU bllokon salsiçe me Salmonele në një restorant në Tiranë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një sasi me salsiçe, të cilat kishin prezencë Salmonele. Sipas njoftimit të AKU “salsiçet janë bllokuar në një restorantë...

AKU paralajmëron për bllokim 73 biznese

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka nisur një aksion të gjerë për kontrollin e të gjitha subjekteve në vend, që merren me tregëtimin dhe...

Inspektoret e AKU kërkojnë lekë

Tregtari i peshkut, 20 mijë lekë inspektorëve të AKU-së për zhbllokimin e aktivitetit Siguria ushqimore ishte sërish në qendër të vëmendjes të emisionit "Fiks Fare"...

AKU, aksion për higjenën e zgarave dhe dyqaneve të mishit (VIDEO)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka nisur një aksion të gjerë në të gjithë vendin për inspektimin e subjekteve që prodhojnë dhe tregtojnë qofte.  Inspektorët e...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...