E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet AKU

Etiketim: AKU

Vasili ka një pyetje për Ramën: Cilin ligj të Reformës në...

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ju përgjigj sot akuzave të kryeministrit Edi Rama lidhur me qëndrimin e kësaj force për reformën në...

AKU aksion për therjet ilegale të kafshëve në vendet e fshehta

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, përveç masave për displimimin e therjes së kafshëve dhe tregtimit të mishit, gjatë të cilit u mbyllën 94 thertore, ka...

Aksioni, bllokohen 14 thertore në Durrës

Drejtoria Rajonale e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit Qarku Durrës ka bllokuar ditët e fundit të paktën 14 biznese që tregonin mish jo në standardet...

AKU në aksion, gjoba e paralajmërime dyqaneve të mishit e peshkut...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, përveç aksionit për mbylljen e pikave të therjes të paligjshme dhe që nuk plotësojnë standardet e sigurisë ushqimore, në fokus...

Pas urdhrit të Ramës, vjen dorëheqja e parë në rang drejtori...

Pak minuta pasi 360grade.al publikoi lajmin se asnjë drejtor nuk ka dhënë dorëheqjen, ka ardhur dhe largimi i parë nga AKU. Por rreth orës...

Rama-Idrizit të PDIU: Drejtorët e AKU të korruptuar, të largohen

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot inspektorët e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit për të prezantuar Drejtorin e ri të këtij institucioni, Agim Ismaili, që...

VIDEO-FOTO/ Plas skandali në Shkodër, arrestohen të gjithë punonjësit e AKU

Jo vetëm punonjësit e firmës që falsifikonte pije të ndryshme, por edhe punonjësit e AKU-së së Drejtorisë Rajonale të Shkodrës kanë rënë në pranga. Lajmi...

AKU bllokon restorantin ku u helmuan 50 dasmorët

Autoriteti Kombëtar Ushqimor, ka mbyllur restorantin ku u helmuan 50 dasmorët nga Shijaku. Sipas AKU-së, restoranti do të qëndrojë i mbyllur deri në daljen...

Skandal/Kontrolli i ushqimit në zonat turistike, 400 subjekte me probleme

400 subjekte në zonat turistike, mes të cilave markete, restorante, “fast food” dhe pastiçeri kanë rezultuar jashtë kushteve higjieno-sanitare nga kontrollet e Autoritetit Kombëtar...

Perime me stimulantë? AKU merr mostra në tregun e Lushnjes

Në tregun e fruta-perimeve të Lushnjes, që përbën një nga pikat më të mëdha të tregtisë me shumicë, zbarkuan këtë të martë specialistët e...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati/ Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte keqardhja...

Andi Bushati: Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati - Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte...