E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet AKU

Etiketim: AKU

AKU inspektoi 2284 biznese gjatë verës, 50% me probleme

AKU, është termi më i përdorur këtë sezon në lajmet. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në vetëm tre muaj ka inspektuar mbi 2000 subjekte dhe...

Shisnin mish të infektuar, AKU bllokon aktivitete në Fier dhe Berat

Bllokohen 2 subjekte që tregtonin mish të prodhuar në mënyrë të kundraligjshme – pra nga kafshë të paregjistruar e identifikua, të cilat nuk i...

Librazhd, tregtonte mish me vulë false, AKU i bllokon biznesin!

Në vazhdën e punës për disiplinimin e therjeve dhe të tregtimit të produkteve shtazore në funksion të sigurisë ushqimore, AKU ka evidentuar një subjekt...

Gatime mes pisllëkut dhe produktit të ndalur

Gatime mes pisllëkut dhe pa minimumin e kushteve higjieno-sanitare, aktivitet kundërshtim me standardet e sigurisë ushqimore. Kjo është gjendja e dy restoranteve në Jonufër...

AKU mbyll baxhon në Gjirokastër, djathi me myk në frigorifer

Tolerancë zero ndaj çdo subjekti abuzues me sigurinë ushqimore. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet...

Sekuestrohet 120 kg djathë i mykur, AKU mbyll baxhon në Shkodër

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka mbyllur një baxho në Shkodër, pasi tregonte djathë në kushte të këqija higjeno-sanitare dhe jashtë standardeve. Inspektorët e...

AKU i vë shiritin 9 bizneseve në Shqipëri

Nëntë subjekte janë identifikuar në qarqet Tiranë, Shkodër, Fier, Korçë dhe Lezhë, të cilët kryenin aktiviteitn e tyre në kundërshtim të plotë me ligjin...

Qofte pa faturë, AKU: 528 kg produkte mishi jashtë kushteve (VIDEO)

Gjysmë ton produkte mishi që tregtoheshin në Shëngjin, u sekuestruan pasi shiteshin në mënyrë të paligjshme dhe jashtë kushteve të sigurisë ushqimore. Policia e...

AKU sekuestron 100 kg midhje

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në këtë periudhë të temperaturave të larta e shtimit të volumit të tregtisë në kuadër të sezonit turistik, është në...

Siguria ushqimore, AKU kontroll në zonat rurale sekuestrohen produkte të skaduara

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njoftoi se ka nisur një tjetër aksion të rëndësishëm me qëllim sigurinë ushqimore të konsumatorëve. Pas zonave turistike, inspektorët e...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...