E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Aktivitete

Etiketim: aktivitete

LSI feston 14 vjetorin – Aktivitete sociale në gjithë vendin

Në 14 vjetorin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, të rinjtë e LSI në të gjithë vendin kanë ndërmarrë nisma të ndryshme nën moton “Përgjegjësi...

Për ”Javën e Europës” nis festa me traditën shqiptare

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë, ka nisur festimet e Javës së Europës me trashëgiminë kulturore shqiptare. ''Java e Europës 2018, Një udhëtim mes trashëgimisë...

Prishtinë – Tiranë, aktivitete në kujtim të heroit Adem Jashari dhe...

Sot fillojnë aktivitetet me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendarë Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si...

Nga droga te krimi, Faska zbulon aktivitetet e grupeve kriminale

''Drogë, vrasje dhe krim ekonomik'', janë aktivitetet e grupeve kriminale në Shqipëri. Gjatë prezantimit të operacionit “Forca e Ligjit”, Idajet Faska, Drejtor i Drejtorisë...

“Nata e Bardhë” më 29 nëntor, ja çfarë pritet nga aktivitetet...

Tirana do të jetë zgjuar më 29 Nëntor. Nga ora 18.00 deri në orët e para të së mërkurës hapësirat e kryeqytetit do të...

“Tetori- Muaji i leximit”, aktivitete të shumta për publikun në Berat

Gjatë muajit Tetor 2016, tradicionalisht muaji i letërsisë dhe i kulturës dhe këtë vit i shpallur nga Ministria e Kulturës si muaji i leximit,...

Aktivitet të Qendrës Rinore në bashkinë Berat

 Me rastin e fillimit te vitit te ri shkollor, Qendra Rinore Bashkia Berat, organizoi nje aktivitet me te rinjte e shkollave te mesme te...

Shenjtërimi i Nënë Terezës në Romë. Zbardhet axhenda e aktiviteteve

Me rastin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, në kryeqytetin italian Romë do të shtohen masat e rendit publik për të garantuar sigurinë e të...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...