E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Aksion

Etiketim: aksion

Pjesë e klanit ”Bajri”, trajneri i Kombëtares dhe një futbollist

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda kanë goditur sot grupin kriminal Bajri në qytetin e Shkodërs, ku midis të arrestuarve janë...

Policia: Dy të arrestuar, 67 të tjerë shoqërohen (VIDEO)

Aksioni i Policisë së Shtetit për parandalimin e krimeve, kapjen e autorëve dhe kriminelëve, po vazhdon dita ditës. Dy persona janë arrestuar nga policia...

Gara dhe alkool, policia: Të gjithë moralizojnë kur ka aksidente por…(VIDEO)

Policia e Shtetit ka vazhduar me kontrollet e drejtuesve të mjeteve gjatë natës. Kësaj here kontrollet u zhvilluan në autostradën Tiranë-Durrës ku 5 drejtues...

VIDEO/ Policia në aksion, 15 të arrestuar

Policia rrugore ka vënë në pranga 15 shoferë për arsye të ndryshme. Gjatë 48 orëve të fundjavës, policia thotë se ka ndaluar 105 makina e...

Shefi për Sigurinë: Aksion antikanabis në Krujë, 3 në pranga. Një...

Policia e Shtetit vijon aksionet në mbarë vendin për të parandaluar kultivimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike. Në emisionin “Kjo javë” me Nisida Tufën...

Policia Rrugore arreston 4 shoferë, pezullon 35 patenta (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës ka ndërmarrë një operacion për zbatimin e Planit Operacional “Tispol Maj 2018”, për debitorët dhe shkeljet e tjera të legjislacionit...

Strategjia e PD të largojë socialistët. Protestë dhe bllokim i Kuvendit

Partia Demokratike zyrtarisht ka një strategji të re. Mëngjesin e sotëm, të gjithë deputetët e opozitës u ''rreshtuan'' në Komisionin e Medias, ku kryetarja...

“Kujdes! Policia po monitoron”! Ç’ndodhi mbrëmë në Tiranë? (FOTO)

Gjatë një aksioni të Policisë Rrugore, mbrëmjen e djeshme janë kapur të dehur në timon, tre persona. Policia bën me dije se arrestimet janë...

Shërbimet sekrete ruse aksion anti-ISIS në qytetet ku do luhet Kupa...

Disa terroristë janë kapur nga shërbimet sekrete ruse ne dy qytete mikpritëse të Kampionatit Botëror të Futbollit. Në Shën Petersburg, aty ku skuadra kombëtare e...

U kapën me shpejtësi mbi 150 km/h, policia pezullon 13 leje...

Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar me masat e shtuara gjatë fundjavës. Gjatë orëve të natës së kaluar, policia ka qenë e stacionuar në...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...