E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Aksidente

Etiketim: aksidente

Në 5 muaj 107 të vdekur në aksidente. “Situata nuk është...

Emisioni i sotëm “Tonight Ilva Tare” ka trajtuar aksidentet e shumta rrugore në vend. Kreu i Policisë Rrugore, Ardi Veliu tha se në vetëm 5...

Mbi 800 nxënës te shkolla “At Zef Pllumi” përballë rrezikut të...

Mbi 800 nxënës që mësojnë në shkollën 9 vjeçare publike “at Zef Pllumi” përballen çdo ditë më rrezikun e aksidenteve për shkak të mungesës...

Tahiri: Aksidentet me vdekje do konsiderohen vrasje

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka marrë pjesë në homazhet e mbajtura në nderim të efektivit të komisariatit numër 5 Ervin Haxhiaj i cili...

Policia Rrugore: 1.546 masa administrative në vetëm 24 orë

Vijon puna e Policisë Rrugore në të gjithë vendin për zbatimin e detyrave të përcaktuara në  Planin e masave për "Marrjen e masave për ...

Parandalimi i aksidenteve, policia nxjerr ekspertët në terren

Të gjithë specialistët e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit janë shpërndarë në drejtoritë dhe komisariatet e rretheve në kuadër të planit të...

Mjetet lundruese, kryebashkiaku i Vlorës: Nuk e monitorojmë ne detin

Sezoni turistik ka hapur një debat në vend, se a janë të licensuara mjete e ujit, të cilat po rrezikojnë jetën e pushuesëve. Për...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...