E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Aksidente

Etiketim: aksidente

Gjelat e detit “pushtojnë” aksin rrugor Lushnje-Rrogozhinë

Festat e fundvitit, mbret të tavolinës kanë gjelat e detit dhe ku më mirë se në zonën e myzeqesë mund të gjesh. Segmenti i...

Rastet/ Nga Moisiu te Visar Zhiti, VIP-at shqiptarë që humbën djemtë...

Të paktën tri aksidente të rënda me pasojë vdekjen kanë tronditur opinion publik në Shqipëri. KEJDI HALILI Ndarja nga jeta e Ergi Dinit dhe Kejdi Halilit,...

Riten fonde për rrugë, por edhe aksidentet

Numri i aksidenteve rrugore është i është kthyer rritjes me ritme të shpejta edhe pse fondet për sigurinë rrugore janë rritur ndjeshëm këtë vit. Sipas...

Përdorimi i telefonit në timon, ja sa gjobiteni me Kodin e...

Aksidentet rrugore shkaktohen nga faktorë të ndryshëm, e ku njëri prej tyre më problematiku është përdorimi i celularit gjatë kohës që drejton mjetin. Lidhur me këtë...

Në 5 muaj 107 të vdekur në aksidente. “Situata nuk është...

Emisioni i sotëm “Tonight Ilva Tare” ka trajtuar aksidentet e shumta rrugore në vend. Kreu i Policisë Rrugore, Ardi Veliu tha se në vetëm 5...

Mbi 800 nxënës te shkolla “At Zef Pllumi” përballë rrezikut të...

Mbi 800 nxënës që mësojnë në shkollën 9 vjeçare publike “at Zef Pllumi” përballen çdo ditë më rrezikun e aksidenteve për shkak të mungesës...

Tahiri: Aksidentet me vdekje do konsiderohen vrasje

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka marrë pjesë në homazhet e mbajtura në nderim të efektivit të komisariatit numër 5 Ervin Haxhiaj i cili...

Policia Rrugore: 1.546 masa administrative në vetëm 24 orë

Vijon puna e Policisë Rrugore në të gjithë vendin për zbatimin e detyrave të përcaktuara në  Planin e masave për "Marrjen e masave për ...

Parandalimi i aksidenteve, policia nxjerr ekspertët në terren

Të gjithë specialistët e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit janë shpërndarë në drejtoritë dhe komisariatet e rretheve në kuadër të planit të...

Mjetet lundruese, kryebashkiaku i Vlorës: Nuk e monitorojmë ne detin

Sezoni turistik ka hapur një debat në vend, se a janë të licensuara mjete e ujit, të cilat po rrezikojnë jetën e pushuesëve. Për...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon...

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...