E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Aksidente

Etiketim: aksidente

Dy aksidente të tjera në Dibër, furgoni përplas për vdekje këmbësorin,...

Dy aksidente të tjera me pasojë vdekjen këtë pasdite në Dibër, pas atij të ndodhur në aksin rrugor Batër-Bulqizë në zonën e Martaneshit gjatë orëve...

11 të vdekur në korrik nga aksidentet, rriten gjobat

Në muajin korrik për shkak të aksidenteve rrugore, kanë humbur jetën 11 njerëz, ndërkohë që 12 të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë. Kjo...

Statistikat/ Në 6 muaj vdiqën në aksidente 98 persona

Gjashtëmujori i parë ka regjistruar të dhëna pozitive sa i takon treguesve të sigurisë rrugore. Referuar të dhënave të Institutit të Statistikave, gjatë periudhës Janar-Qershor...

Shiu dhe stuhitë sjellin dy aksidente në Tiranë

Për shkak të reshjeve të shumta, dy aksidente janë regjistruar këtë të martë në rrugën e Rinasit në Tiranë. Njëri nga aksidentet ndodhi në Bërxull,...

Rruga ”e vdekjes” në Kurbin, kalvari i aksidenteve tragjike

3 të rinjtë që humbën jetën në aksidentin tragjik në Kurbin, zbardh detaje të frikshme. Mësohet se ky është aksidenti i tretë me pasojë...

Policia rrugore ju përgjigjet qytetarëve, 88 gjoba

Policia Rrugore e Tiranës vijon punën për të parandaluar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, si...

Ura e ngushtë, burim aksidentesh në Lezhë

Të kalosh në Urën mbi lumin Gjadër që lidh disa fshatra në Zadrimë të Lezhës, është kthyer në rrezik më vete. Ura është e...

65 pika, rruga me numrin më të lartë të viktimave në...

Rrugët e vendit që në fillim të vitit u përgjakën me akisdente të rënda, që morën jetë dhe shuan familje. Shumica e aksidenteve rrugore...

Rruga e 100 aksidenteve, s’ka tabela dhe mbikalime

Aksi nacional Elbasan-Librazhd është kthyer në makth për banorët e Labinotit Fushë. Mungesa e sinjalistikës, tejkalimi i shpejtësisë mungesa e ndriçimit, nënkalimeve apo mbikalimeve...

Aksidentet rrugore si bilanc ”lufte”, çfarë po ndodh?

Viti 2018 ka nisur keq për sa i përket aksidenteve rrugore. Instituti i Statistikave, pak ditë më parë, raportoi se në janar të këtij...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...