E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Aksidente

Etiketim: aksidente

“Rruga e vdekjes”, banorët në panik nga fillimi i shkollës

Rruga e re në fshatin Arapaj në Roskovec, në vend të gëzimit për banorët është kthyer në "rrugë vdekje". Në fshat janë ende të...

Dy aksidente në Qafë Thanë, plagosen 6 shetas maqedonas

Dy aksidente kan ndodhur në kohë të ndryshme në Qafë Thanë. Protagonistë kanë qenë shtetas maqedonas, mejetet e të cilëve janë përplasur midis tyre. Për...

Aksidentet, Policia Rrugore dhe ç’mund të bëjnë kompanitë e sigurimeve

Nga Eduard Zaloshnja Megjithëse në dekadën e dytë të këtij shekulli është rritur ndjeshëm numri i automjeteve që qarkullojnë në Shqipëri (si pasojë edhe e...

Aksidentet fatale, ekspertët: Tre shkaqe kryesore

Aksidenti tragjik i të mërkurës në Tiranë ndodhi më shumë për shkak të pakujdesisë së drejtueses së mjetit sesa gjendjes së rrugës. ''Në rrugët urbane,...

Rrëfimi i Salah: Kam bërë shumë aksidente me makinë, përfundoja në...

Mohamed Salah është një nga futbollistët më të mirë në botë, me një të majtë të frikshme, por kjo nuk do të thotë se...

Masat për sezonin, Tola: Gjatë fundjavës u ndëshkuan 7.800 drejtues

Policia Rrugore, që prej nisjes së sezonit ka marrë masa shtesë për menaxhimin e trafikut në sezonin e verës dhe parandalimin e aksidenteve. Në...

”Familja të pret”, policia Lezhë heq 11 leje drejtimi

Policia Rrugore vazhdon kontrollet për rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë, si dhe menaxhimin e fluksit të mjeteve gjatë sezonit turistik, kryesisht në...

Rritet numri i aksidenteve, policia: Shkak shpejtësia

Muaji gusht është edhe periudha që shënon pikun e sezonit turistik, e si pasojë regjistrohet edhe numri më i madh i makinave në qarkullim....

Rrugorët në Berat shtojnë masat për shmangien e aksidenteve

Muaji gusht shton numrin e mjteve që qarkullojnë në rrugët e Beratit. Rritja e numrit të vizitorëve gjatë kësaj periudhe por dhe ardhja e...

Dy aksidente të tjera në Dibër, furgoni përplas për vdekje këmbësorin,...

Dy aksidente të tjera me pasojë vdekjen këtë pasdite në Dibër, pas atij të ndodhur në aksin rrugor Batër-Bulqizë në zonën e Martaneshit gjatë orëve...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...