E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Aksidente

Etiketim: aksidente

Shpejtësia vret këmbësorët

Dy këmbësorë humbën në 24 orë. Në Berat viktimë mbeti një 78-vjeçar, ndërsa në juglindje një i ri. I moshuari po ecte si këmbësor,...

Bilanci i aksidenteve – 27 viktima gjatë muajit gusht

Aksidentet rrugore shkaktuan 27 viktima gjatë muajit gusht. Sipas Institutit të Statistikave, në pikun e sezonit veror numri i viktimave rezultoi më i lartë...

Dy aksidente në Tiranë, dy të plagosur përfundojnë në spital

Dy aksidente të tjera kanë ndodhur në 24 orët e fundit në Tiranë. Për fatin e mirë, edhe këto aksidente kanë përfunduar pa viktima,...

Reshjet e shiut shkaktojnë dy aksidente në Kukës

Si pasojë e reshjeve të shiut janë shënuar dy aksidente në Kukës. Aksidentet kanë ndodhur rreth orës 11 dhe për fat të mirë nuk ka...

”Gushti i vdekjes”, 21 viktima dhe 78 të plagosur

Muaji gusht është dominuar nga aksidente të shumta në rrugët e vendit. Të paktën 21 persona që kanë mbetur të vdekur si pasojë e...

Aksidentet për faj të sinjalistikës, shoferëve dhe kalimtarëve

Shqipëria vijon të ketë një numër të madh jetësh të humbura nga aksidentet rrugore edhe pse në krahasim me vitin e kaluar ka një...

“Rruga e vdekjes”, banorët në panik nga fillimi i shkollës

Rruga e re në fshatin Arapaj në Roskovec, në vend të gëzimit për banorët është kthyer në "rrugë vdekje". Në fshat janë ende të...

Dy aksidente në Qafë Thanë, plagosen 6 shetas maqedonas

Dy aksidente kan ndodhur në kohë të ndryshme në Qafë Thanë. Protagonistë kanë qenë shtetas maqedonas, mejetet e të cilëve janë përplasur midis tyre. Për...

Aksidentet, Policia Rrugore dhe ç’mund të bëjnë kompanitë e sigurimeve

Nga Eduard Zaloshnja Megjithëse në dekadën e dytë të këtij shekulli është rritur ndjeshëm numri i automjeteve që qarkullojnë në Shqipëri (si pasojë edhe e...

Aksidentet fatale, ekspertët: Tre shkaqe kryesore

Aksidenti tragjik i të mërkurës në Tiranë ndodhi më shumë për shkak të pakujdesisë së drejtueses së mjetit sesa gjendjes së rrugës. ''Në rrugët urbane,...

EDITORIAL

Lesi, kryeministrit Rama: Do të ikësh si Nano me brekushe në Maqedoni!

Edi Rama ishte në emision live këtë të martë te Report TV. Përballë ishin gazetarët Muhamet Veliu,...

FORUM

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...

Italia, euro dhe populistët

Buxheti i Italisë për vitin 2019 shkel rregullat e BE. Kjo nuk e pengon qeverinë italiane,e cila...