E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Aksidente

Etiketim: aksidente

Bilanci i aksidenteve – 27 viktima gjatë muajit gusht

Aksidentet rrugore shkaktuan 27 viktima gjatë muajit gusht. Sipas Institutit të Statistikave, në pikun e sezonit veror numri i viktimave rezultoi më i lartë...

Dy aksidente në Tiranë, dy të plagosur përfundojnë në spital

Dy aksidente të tjera kanë ndodhur në 24 orët e fundit në Tiranë. Për fatin e mirë, edhe këto aksidente kanë përfunduar pa viktima,...

Reshjet e shiut shkaktojnë dy aksidente në Kukës

Si pasojë e reshjeve të shiut janë shënuar dy aksidente në Kukës. Aksidentet kanë ndodhur rreth orës 11 dhe për fat të mirë nuk ka...

”Gushti i vdekjes”, 21 viktima dhe 78 të plagosur

Muaji gusht është dominuar nga aksidente të shumta në rrugët e vendit. Të paktën 21 persona që kanë mbetur të vdekur si pasojë e...

Aksidentet për faj të sinjalistikës, shoferëve dhe kalimtarëve

Shqipëria vijon të ketë një numër të madh jetësh të humbura nga aksidentet rrugore edhe pse në krahasim me vitin e kaluar ka një...

“Rruga e vdekjes”, banorët në panik nga fillimi i shkollës

Rruga e re në fshatin Arapaj në Roskovec, në vend të gëzimit për banorët është kthyer në "rrugë vdekje". Në fshat janë ende të...

Dy aksidente në Qafë Thanë, plagosen 6 shetas maqedonas

Dy aksidente kan ndodhur në kohë të ndryshme në Qafë Thanë. Protagonistë kanë qenë shtetas maqedonas, mejetet e të cilëve janë përplasur midis tyre. Për...

Aksidentet, Policia Rrugore dhe ç’mund të bëjnë kompanitë e sigurimeve

Nga Eduard Zaloshnja Megjithëse në dekadën e dytë të këtij shekulli është rritur ndjeshëm numri i automjeteve që qarkullojnë në Shqipëri (si pasojë edhe e...

Aksidentet fatale, ekspertët: Tre shkaqe kryesore

Aksidenti tragjik i të mërkurës në Tiranë ndodhi më shumë për shkak të pakujdesisë së drejtueses së mjetit sesa gjendjes së rrugës. ''Në rrugët urbane,...

Rrëfimi i Salah: Kam bërë shumë aksidente me makinë, përfundoja në...

Mohamed Salah është një nga futbollistët më të mirë në botë, me një të majtë të frikshme, por kjo nuk do të thotë se...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...