E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Agron Tufa

Etiketim: Agron Tufa

Agron Tufa replikë Haxhiut për Veriun e Kosovës: Tradhtarët dhe mercenarët...

Shkrimtari nga Shqipëria dhe ish i burgosur nga regjimi komunist, Agron Tufa, e ka quajtur tradhtar dhe mercenear gazetarin, Baton Haxhiu, pasi ky ka...

Pëllumb Xhufi: “Ju kam rixha, mos ja besoni studentët Agron Tufës!”

Nga Pëllumb Xhufi Këto ditë ka shpërthyer një debat i ashpër në shtyp mbi ish-kampin e internimit në Tepelenë. Jam përfshirë edhe unë në atë debat,...

Filmat e komunizmit, aktorja Roza Anagnosti shpërthen ndaj Agron Tufës: U...

Aktorja e mirënjohur Roza Anagnosti flet për nismën që pritet të dorëzohet në Parlament mbi disa filma të kohës së komunizmit, të cilët do...

Shkrimtari Agron Tufa publikon një tjetër ‘sms’ kërcënuese: O bastardo…

Shkrimtari Agron Tufa, njëkohësisht drejtori i Institutit të Studimit të Krimeve të Komunizmit, pavarësisht reagimeve të forta dhe kritikave të shumta duket i vendosur...

Debati për filmat e komunizmit, Elvira Diamanti: Më parë të dënohen...

Lulja, bufetierja e kafenesë te “Shoqja nga fshati”, disa kohë më parë ishte një studente që linte gjithçka për të parë komedinë “Zonja nga...

Tufa bën kallëzim në Polici, u kërcënua: ‘Kopuk, mos ndalo filmat...

Pas mesazheve kërcënuese në rrjetin social Facebook, shkrimtari Agron Tufa kërcënohet me jetë edhe me mesazhe në celular. Burime nga policia e Tiranës thanë se...

Kërcënohet me jetë shkrimtari i mirënjohur shqiptar

Shkrimtari i mirënjohur Agron Tufa është kërcënuar me jetë nga një person anonim. Kërcënimi i ka ardhur atij në faqen në Facebook. Vetë tufa është...

“Ti dalim para vrasëses”, mesazhi i Agron Tufës anulon takimin e...

Një paralajmërim për një skandal ka bërë që takimi letrar i organizuar mbrëmë me shkrimtaren Diana Çuli të anulohet në momentet e fundit. Pas deklaratës...

Agron Tufa, fitues i “Pena e Flakës”

Ibrahim Kadriu ka ndarë çmimin e poezisë më të mirë, i cili ka shkuar për Agron Tufën. Të hënën është mbajtur Ora e Madhe...

Shkrimtarët: Të ndalohen filmat artistikë socrealistë me “diversantë” e “reaksionarë”

Të ndalohen filmat artistikë socrealistë me “diversantë” e “reaksionarë”. Janë propagandë e komunizmit, perceptohen gabimisht si dëshmi historike, shkruan “Gazeta Shqiptare”. Ky ka qenë...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...

Malaj: Veliaj është çnjerëzor, po lë me pasoja psikologjike fëmijët

Ish-ministri i PS-së, Arben Malaj, ka kritikuar kryebashkiakun Erion Veliaj. Teksa e cilëson si “arrogant” dhe “çnjerëzor”,...