E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Agron Duka

Etiketim: Agron Duka

Deputeti socialist shkon tek PAA-ja e Agron Dukës?

Dje Partia Agrare Ambientaliste, mbajti konvetën Kombëtare, ku shumë figura të politikës nuk munguar. PAA-ja, dje ishte mes dy kërkesave, të PS-së për t'u...

Listat e hapura, aleatët: Jemi pro e PD-ja të qartësojë qëndrimin

Flasin për "Koha Jonë", kryetarë të partive, aleate me PD-në Nga: Redjon Shtylla Në kulmin e debatit mbi ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe reflektimeve e ndasive...

PAA, Duka: Vota deformohet me lista të mbyllura, dakord me Metën

I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka u shpreh se mbështet deklaratën e kreut të...

PAA-Lidhja e Gruas Ambientaliste/Duka: Barazia gjinore, çelësi për sipërmarrje të suksesshme

Partia Agrare Ambientaliste zhvilloi takimin e parë të “Lidhjes së Gruas Ambientaliste” me temë “Të ecim sëbashku”. Në takim ishin prezente gra anëtare të...

Letër e hapur e 8 personaliteteve: Zgjidhja për bujqësinë është Agron...

Partia Agrare Ambientaliste, është një parti që fokusin e ka tek sektori i bujqësisë. Kryetari i PAA-së, Agron Duka, një politikan i vyer dhe me...

Agron Duka mbledh Lidhjen Rinore Ambientaliste, futbollistë të Kombëtares ndezin aktivitetin

Partia Agrare Ambientaliste zhvilloi eventin e madh të parë për rininë e saj me temë “Rinia, periudha e vlerave dhe vitalitetit”. E njohur ndryshe...

Duka: PAA do të ketë grupin e vet parlamentar, dera e...

Flet për “Koha Jonë”, kreu i PAA-së, Agron Duka Intervistoi: Redjon Shtylla Partitë politike prej disa kohësh kanë nisur riorganizimet që paraprijnë zgjedhjet e ardhshme...

Dy ish-deputetë të PS i bashkohen Partisë Agrare

Partisë Agrare Ambientalistë e i janë bashkuar edhe dy socialistë të vjetër. Ish-deputeti socialist Marko Bello ka konfirmuar afrimin e tij në PAA. Bello...

Aleatët: Sherefedin Shehu njeriu që i duhet Dibrës, qëndron jashtë lojërave...

Partitë e koalicionit "Aleanca popullore për Punë dhe Dinjitet", reagojnë për "Koha Jonë", lidhur me zgjedhjet në Dibër dhe kandidatin e PD-së Nga Redjon Shtylla Koalicioni...

Duka takim me Bashën: Qeveria teknike për zgjedhje të lira

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka vijuar takimet me partitë aleate mbi unifikimin e qendrimit të opozitës për krijimin e një qeverie teknike. Kryedemokrati...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...