E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Agron Duka

Etiketim: Agron Duka

Duka: Në institucionet e pushtetit vendor, zëri i të zhgënjyerve

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka zhvilluar një takim me strukturat e kësaj force politike në Lezhë. Përmes një postimi në rrjetin social...

Agron Duka: Bojkoti i zgjedhjeve, rrezikon ekzistencën e një partie

I pyetur në studion e “Top Talk” nga gazetari Denis Dyrnjaja, se nëse opozita do të hyjë apo jo në zgjedhjet lokale që do...

3 emra, Duka: Mund të jenë kandidatët e PD-së për Bashkinë...

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, thotë se Partia Demokratike, ka një sërë emrash të cilët mund të jenë kandidatë të opozitës për...

Agron Duka: Avdylajt i kam pasur fqinj, kanë punuar në Gjermani

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka treguar se ai i ka pasur fqinj Avdylajt personat e arrestuar si pjesë e një grupi...

Duka: Fermerët punojnë të mbajnë frymën gjallë, Rama s’mbajti premtimin për...

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaleste Agron Duka ka shprehur revoletn e tij duke shikjura cmimin  elarte të naftës dhe problemet që po hasin feremt...

”Stuhia e gjelbër”, Duka flet për bashkëpunim me partinë gjermane

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka përshëndetur ditën e sotme rezultatin e Partisë së Gjelbër në Bavari....

A do të kandidojë për Bashkinë e Durrësit? Ja përgjigja e...

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në studion e emisionit ‘Natë me Xhaxhiun’, ku ka folur lidhur me situatën aktuale politike...

Lidhjet e politikës me krimin, Duka: Të ngrihet një task-forcë që...

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, propozon ngritjen e një taks-force e cila të merret vetëm me shqetësimin sa i takon çështjes së...

Duka: Qeveri e lodhur, nuk i shpëton dot ”sëmundjes” së mandatit...

Z. Duka, edhe pse gushti ka prodhuar një sasi jo të vogël ngjarjesh politike, pas pak ditësh fillon zyrtarisht sezoni i ri parlamentar; cilat...

Alarmi/ Duka: TAP po përfundon, me çfarë do zëvendësohet ky investim?...

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se tashmë që punimet e gazsjellësit TAP po shkojnë drejtë përfundimit problemi që shtrohet është se...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...